מה זה עבודה מועדפת?

עבודה מועדפת היא עבודה שאינה מתאימה מבחינת המרחק או המקצוע לחייל העובד בה. העובד בעבודה מועדפת, גם אם לא עמד בתנאים של עבודה נדרשת, יוכל בתנאים ומצבים מסוימים, להיות זכאי למענק.

מה זה עבודה מועדפת?

חיילים רבים שמסיימים את שירותם הצבאי, ניגשים לחפש עבודה כדי להתקיים לאחר שחרורם. חלקם עובדים בעבודות סטנדרטיות וחלקם בוחרים לעשות את עבודתם דווקא במסדרת של עבודה מועדפת.

איזה עבודות מוגדרות כעבודה מועדפת?

יש מקצועות מסוימים שהוגדרו על ידי המדינה, בהם קיימת הזכאות למענק, המוגדרות בשמן המוכר – עבודה מועדפת. בכל מקרה לפני שאתם חושבים להתחיל לעבוד בעבודה מועדפת, כדאי קודם לבדוק מול הביטוח הלאומי שהעבודה שבחרתם בה אכן הוכרה כעבודה נדרשת לחיילים לאחר סיום שירותם הצבאי.

מהי עבודה מועדפת בתעשייה?

עבודה מועדפת לחיילים משוחררים היא עבודה במוסך, מחסנאי, עבודות מסגרות וריתוך, חשמלאות, מכונאות, ייצור רכיבים במפעלים המוכרים למדינה כמפעלי תעשייה. ניתן למצוא גם חייטות ותפירה, תפירת עור, עבודה בבתי דפוס (חלקם), עבודה במאפיות, ייצור תפאורות ועוד.

עבודה מועדפת ברפואה

ניתן למצוא עבודה מועדפת ברפואה בטיפול וסיוע לאנשים עם מוגבלויות שזכאים לגמלת הביטוח הלאומי, או טיפול וסיוע לבעלי מוגבלויות בבית חולים סיעודי, וכן במעון יום שיקומי, מוסד לטיפול סוציאלי, מוסד לטיפול משולב, ואף בטיפול במכורים לסמים.

אי התאמה ועבודה מועדפת

אי התאמה בעבודה מועדפת יכולה להיווצר אם אינכם עובדים בעבודה מועדפת המרוחקת לפחות 60 ק"מ מביתכם, והמעסיק אינו מספק עבורכם מקום לינה ללא תשלום או הסעה מדי יום הלוך וחזור, קבלו פרטים נוספים בלינק זה.

אי התאמה מבחינת מקצוע יכולה לנבוע אם הינכם בעלי תעודת מקצוע המוכרת על ידי משרד התמ"ת, כמו טכנאי, חשמלאי וכדומה.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »