איך לחסוך בחשמל בזמן הפעלת המזגן?

המאמר באדיבות סנפלינג ישראל

הקיץ הגיע, הטמפרטורות עולות ויחד איתן עולה גם צריכת החשמל. אחת הסיבות העיקריות שבגללן עולה צריכת החשמל בעונה החמה היא הפעלת אמצעי קירור ואוורור בבית. דבר ידוע ומפורסם הוא כי המזגן הינו זולל חשמל לא קטן וכאשר הוא פועל כמעט 24 שעות ביממה, קופצת צריכת החשמל פי כמה וכמה.

אם גם לכם נמאס לשלם בקיץ חשבונות חשמל גבוהים ומנופחים בגלל השימוש במזגן, הטיפים שלהלן יסייעו לכם בזאת:

– טיפ מס' 1 – להפעיל את המזגן בטמפרטורה סבירה

אחד ההרגלים המגונים יותר שגורמים לבזבוז חשמל הוא הפעלת המזגן בכל שעה, גם כאשר לא בהכרח צריכים אותו. אם גם אתם מסוג האנשים אשר מרגישים לאורך הקיץ כי הם נמסים מחום, אז תדעו שהכול בראש. ועל מנת לוודא זאת, מומלץ לרכוש מד טמפרטורה לבית ולגלות כי לפעמים החום הוא לא כזה קיצוני וניתן בהחלט להסתפק בחלון פתוח או במאוורר.

בנוסף לכך, כדאי לדעת כי רובם של האנשים חשים מאוד בנוח כאשר המזגן מופעל בטמפרטורה של 20-25 מעלות, ולכן מלבד העובדה כי בהפעלת מזגן על 24 מעלות לא תגרמו לאנשים לקפוא מקור, גם תחסכו בחשמל.

– טיפ מס' 2 – תחזוקה נכונה של מזגן תקין

כאשר המזגן מרעיש או משתנק בעת פעולתו זהו סימן שהוא מתאמץ מכיוון שיש בו משהו לא תקין וכדי לבצע את פעולתו כראוי ולנצל את פוטנציאל הקירור שלו, הוא צריך יותר חשמל. סיבה נוספת לכך שמזגן מרעיש היא, שאחד או יותר מנתיבי האוויר שלו חסומים. כאשר צינור הפליטה או היניקה חסומים על ידי חפצים שמונחים בקרבתם, זה גורם להפרעה בפיזור החום או הקור ועלול להוביל בסופו של דבר לתקלה.

על מנת למנוע תקלות שנובעות מחסימת נתיבי אוויר יש לבצע ניקיון קבוע של הפילטרים ושל המסננים

– טיפ מס' 3 – איטום הסביבה כראוי

במידה והמזגן תקין לחלוטין אך עדיין אינו מצליח לקרר את החדר כמו שמצופה ממנו, יכול מאוד להיות שהוא קטן או חלש מידי. לעומת זאת, במקרים רבים ייתכן כי הבית או המשרד לא אטום כראוי וקיימת בריחה של האוויר הקר מה שגורם בסופו של דבר למזגן להיות פחות יעיל לכן רצוי במידת הצורך לפנות לחברה המתמחה באיטום מבנים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם