איך להעסיק את הילדים בחורף מבלי לקרוע את הארנק?

החורף כבר כאן, ובזמן שהגשם נוקש על החלון, הילדים יושבים בבית ללא מעש. כיום, הוצאות הבילוי לילדים כרוכות בעלויות גבוהות, החל ממשחקיות שגובות תשלום גבוה ועד למועדוני ילדים שמצריכים תשלום חודשי. איך בכל זאת ניתן להעסיק את הילדים בחורף ולהמשיך לחסוך כסף? הנה כמה טיפים מצוינים:

ליצור, למחזר, ליהנות

ילדים אוהבים פעילויות יצירה, ובהחלט ניתן להעניק להם חוויית יצירה מהנה ואיכותית גם מבלי להירשם לסדנאות יקרות או חוגי יצירה שונים. תחילה, כדאי לרכוש חומרי יצירה בסיסיים כמו בריסטולים, דבק נוזלי, מספריים וכו'. בחנויות היצירה השונות תמצאו חומרי יצירה לילדים במחירים אטרקטיביים, כשכמובן מדובר על חומרים שמחזיקים מעמד זמן רב.

לצד החומרים הבסיסיים, תוכלו להשתמש בחומרי יצירה ממוחזרים, כמו גלילי נייר טואלט, קרטונים, קופסאות שימורים, מפיות וניירות עיתון. ברחבי הרשת יש לא מעט הדרכות ליצירות ממוחזרות, כך שההיצע בהחלט מגוון במיוחד.

משחקי קופסה מאתגרים

אם יש ברשותכם משחקי קופסה מאתגרים, כמו מונופול, משחק הזיכרון, טאקי, נחש מי וכו', תוכלו לערוך טורניר אחה"צ הכולל כמה סבבים מכל משחק. לא רק שזה יעסיק את הילדים שעות, יאפשר לכם לחסוך (ולו בשל העובדה שתיעזרו במשחקים שכבר קיימים בבית), אלא שמדובר במשחקים שמפתחים את יצר התחרותיות הבריאה ותורמים להקניית מיומנויות קוגניטיביות רבות.

משחקים שבעל פה

כדי לשחק משחקים שבעל פה, אין צורך בכלום, אך אם בכל זאת מתעקשים, ניתן להצטייד בנייר ועפרונות. משחקים כמו "חי, צומח, דומם" או חידוני טריוויה יהיו נהדרים בעבור ילדים ואף יאפשרו לכם להפעיל אותם ללא הוצאות מיותרות.

ערב סרט

מתי בפעם האחרונה העברתם ערב סרט משפחתי? תוכלו להפוך את הסלון הביתי לקולנוע, ולהקרין סרטים מדליקים לכל המשפחה, להכין פופקורן וליהנות מזמן איכות משותף.

סדנת בישול הורה וילד

לא, אנחנו אל מתכוונים שתרכשו שובר לסדנה, אלא שתעבירו לילדים סדנה בעצמכם. לא רק שזו דרך מצוינת להנחיל לילדים את אהבת המטבח, אלא שתוכלו ללמד אותם כיצד לבשל מאכלים מסורתיים שעוברים מדור לדור.

 

עם בואו של החורף, כדאי להצטייד בחומר יצירה, משחקי קופסה ושלל אלמנטים שיסייעו לכם לצלוח את העונה הקרה. לא חייבים לנסוע להופעות והצגות ילדים בסכומים גבוהים, אלא שבהחלט ניתן ליהנות מבילוי ביתי וחסכוני. חורף חם!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם