הייטקיסט מתחיל? כך מתקבלים לחברת הייטק גדולה

לא מעט אנשים מעוניינים להיכנס לתחום ההייטק, ולו כי מדובר בתחום שמניב משכורות גבוהות והוא נחשב כסמל סטטוס בקרב רבים. אך כיצד ניתן להתקבל לעבודה בבחרות הייטק גדולות? איך אפשר למצוא את משרת החלומות? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים.

חברות השמה

בין אם מדובר בעבודה הראשונה שלכם בתחום, ובין אם לא, במקצועות ההייטק לא מתפשרים ולרוב, מחפשים עובדים דרך חברות השמה ייעודיות בתחום ההייטק. בטרם תבצעו פניה להשמה בהייטק, וודאו שמדובר בחברה בעלת ניסיון, וכזו שיכולה להציע לכם שירותים נלווים כמו עריכת קורות חיים או אומדן שווי השכר. כמו כן, יש להגיש מסמך קורות חיים מסודר ורלוונטי, ולא פחות לדאוג לכך שיהיה אסתטי – קחו זאת בחשבון.

לינקדאין

אחת הרשתות החברתיות האידיאליות ביותר לחיפוש עבודה בתחום ההייטק היא לינקדאין. אם טרם פתחתם פרופיל באתר, מוטב שתעשו זאת במהרה. כמו כן, יש להשקיע בפרופיל שלכם ולמלא את מלוא הפרטים הנחוצים, כשכמובן ניתן להיעזר בבעלי מקצוע בתחום.

קבוצות פייסבוק

לצד חברות ההשמה והרשת החברתית לינקדאין, חשוב לומר שכיום קיימות שלל קבוצות פייסבוק שעשויות לסייע לכם במציאת עבודה. קבוצות כמו "דרושים היי טק", "דרושים מפה לאוזן הייטק" וכו', ניתן לחפש אחר משרות או לפרסם פוסט בו תוכלו לכתוב אילו תפקידים אתם מחפשים בתחום ומהו הניסיון המקצועי שלכם.

חשוב לשמור על קשרים

הייטק הוא עולם מאוד קטן, ולמרות שהיצע העבודות הוא רחב, בסופו של דבר מדובר בתחום בו כולם מכירים את כולם. לכן, אל תוותרו על קשרים מקצועיים עם אנשים בתחום, ולו כי תוכלו להתעדכן דרכם על אודות משרות חדשות. באופן כללי קשרים מקצועיים בתחום הם חשובים במיוחד מסיבה נוספת: תארו לכם שאתם מגישים מועמדות לעבודה והמעסיק העתידי מכיר אנשים עמם עבדתם בעבר. יכול מאוד להיות שהוא יבקש את עצתם – ולכן, קשרים מהווים חלק נכבד בתחום.

 

עולם ההייטק הוא מאוד מבוקש, אם זה בשל התנאים הסוציאליים הרבים ואם בשל המשכורות הגבוהות. לכן, כאשר מחפשים עבודה בתחום, חשוב לעשות זאת באופן מושכל וממוקד. בהצלחה.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם