למה בחורף שותים יותר תה בניגוד לקפה ששותים כל השנה

אחת הסיבות שבגינם שותים בחורף יותר תה מאשר בשאר הימים שאינם חורף, נמצאת בעובדה הפשוטה שבחורף רק יותר ויהיה עלינו לחמם את הגוף האופן תדיר הרבה יותר מבשאר ימות השנה החמים.

למה בחורף שותים יותר תה בניגוד לקפה ששותים כל השנה |

כבכל שנה, החורף מתקרב ואיתו גם תקופה הווירוסים והחולי, שאנו כל כך מנסים להתחמק ולברוח מהם. מעבר לכך, מעבר הגוף ממצב של חום ושמש בקיץ, למעבר לחורף, המביא אתו קור, צינון ושאר מעניינים, גורם לנו לרצות משקאות ומרקים חמים.

התה, הוא כנראה המשקה שהכי מזוהה עם החורף לא רק אצלנו אלא בכל מקום בעולם. ישנם מקומות שהתה משמש לרפואה, כמו בכמה ארצות בדרום אמריקה ויש מקומות שהתה מוגש רק לצורך חימום הגוף. לכן חברות שונות מזמינות אספקת תה לעסק שיהיה לרווחת העובדים בימי החורף.

מי המציא את התה? |

מי שהפך את התה שאנו כה אוהבים לאימפריה חובקת עולם המוכרת בכל מקום בעולם, היו האירופאים, שלחמו אלו באלו וגם בסינים, רק כדי להשיג בעלות על שוק התה הרווחי. שוק שכמובן מגלגל מיליארדים בכל חודש

בהתחלה היה התה, שיובא מסין, מוצר מותרות שממנו נהנתה רק שכבה מצומצמת מאוכלוסייה של סוחרים עשירים ואצילים. במהלך המאה ה ־ 19, הצליחו הבריטים לגדל תה בהודו, דבר ששבר את המונופול של הקיסרים הסינים הגדולים על המוצר הנצרך הזה והביא לירידה גדולה במחירו עד שנעשה מוכר ונגיש לכל בית ובית בעולם.

מהו התה הנמכר ביותר בארץ? |

התה הנמכר והאהוב ביותר בישראל הוא איך לא, ויסוצקי. סיפורה של חברת ויסוצקי, התחיל ברוסיה בסוף המאה ה ־ 19, אך בנוסף, הוא גם קשור בסיפורה של מדינתנו מלפני הקמתה. חברת ויסוצקי הגיעה לישראל בשנת 1935 והחלה לייצר תה. מאז ועד היום, התיונים הללו של ויסוצקי הם חלק בלתי נפרד מהישראליים.

עם הזמן החברה המשיכה להתחדש ולהביא את הטרנדים השונים בעולם התה, אלינו. לכבוד חורף 2019 הוציאה סדרה של תה ירוק בטעמים המשלבים את טעמו של המאצ'ה, זהו תה ירוק יפני עם הטעמים האהובים.

מעוניינים להזמין מבחר טעמים של תיונים לעסק להנאת העובדים? היכנסו לאתר http://macolet.net/Catalog.asp והזמינו בלחיצת כפתור פשוטה.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם