למה חשוב לעשות תכנון מס

על פי החוק במדינת ישראל, כל שנת מס היא יחידה בפני עצמה. כל שנה עומדת בפני עצמה כאשר אנחנו משלמים מיסים את המיסים בהתאם לרווחים שלנו אותם הרווחנו מחודש ינואר עד חודש דצמבר באותה שנה. זו הסיבה כי מומלץ מאוד לבצע שיפור עמדות כאשר עומדים לקראת סוף השנה, קראו בהרחבה בלינק. ברור שכשאנחנו מדברים על שיפור עמדות אנחנו מתכוונים לשיפור העמדות שלנו בהתאם ובהתחשב בחוק.

אין לנו כל כוונה כמובן לעודד רמאות מול הרשויות. אך חשוב לדעת כי אם רק נתכנן נכון את המס נוכל להשיג תוצאות הרבה יותר טובות תוך חיסכון משמעותי בכסף.

יש מה לעשות על מנת לחסוך במס ולהגיע לתוצאות עסקיות טובות?

בין בעלי העסקים לבין רשויות המס מתנהל לו מעין משחק כאשר מס ההכנסה למעשה רוצים לקבל את המיסים מיד אך בעלי העסקים מבקשים לדחות את תשלומי המס לשנה שאחר כך. אז זה לא שאנחנו לא רוצים לשלם מס. אנחנו רק מבקשים לדחות את זה לשנה שאחר כך. עבור רבים בעלי העסקים זה הרבה יותר טוב.

תכנון המס אמור להתבצע במספר מישורים –

  • הקדמה או דחייה של ההוצאות.
  • הקדמה או דחייה של ההכנסות.
  • הפקדות פנסיוניות.

כאשר מגיע סוף השנה זה בדיוק הזמן המתאים לעשות כמה וכמה פעולות ריענון לעסק.

זה כולל פעולות ריענון מול הספקים ומול הלקוחות. זה אומר שעליכם לעשות משא ומתן מחודש עם הספקים שלכם ולהגיע איתם להסכמים חדשים.

מול הלקוחות כדאי לכם לבדוק כל לקוח כיחידה בפני עצמה של מחולל רווח מול הפסד ולהתאים בצורה נכונה את המחיר בהתאם לשירות.

נעזרים באנשי מקצוע

ישנם מקרים אשר בהם אנחנו לא נוכל להתנהל בכוחות עצמנו מול רשויות המס בייחוד אם אנחנו רוצים לקבוע את הדרך איך לתכנן את המס שלנו. בכל אותם המקרים, חשוב מאוד כי ניוועץ באנשי מקצוע מתחום זה כמו עו"ד תכנון מס למשל, ואלו ידעו וייטיבו לתכנן עבורנו את מה שאכן יהיה הכי טוב עבורנו, תוך עמידה מלאה בכל דרישות החוק.

תכנון מס נכון יקל על כל תהליכי העסק.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »