מי המציא את המטבע הדיגיטלי?

המטבע הדיגיטלי הינו מטבע מבוזר אותו מפתחת קהילת כורים באמצעות מערכת מחשבים רבת עוצמה. הפיתוח נעשה על ידי כוח חישוב רב המצוי במערכות אלו. המטבע הידוע והנפוץ ביותר הוא הביטקווין. קוד התוכנה של הביטקווין פתוח וחשוף לכולם וכל אחד יכול להצטרף  ולהשתתף בפיתוחו וכרייתו. יחד עם זאת, הדבר אינו פשוט מאחר ומחייב פתרון חידה מתמטית מסובכת. אחת הדרכים להתגבר על בעיות מורכבות אלו היא באמצעות שיתוף של קבוצת אנשים. כל אחד תורם את המערכת שברשותו לטובת הכלל ויחד נוצר כוח חישוב רב שיש לו סיכוי טוב יותר לכרות ביטקווין.

 

ערפל סביב הממציא או הממציאים

גם כיום לא יודעים מי המציא את הביטקווין. שם העט הינו "סאטושי נאקמוטו" אבל עד היום לא נחשפה זהותו האמיתית של האדם. יכול להיות שמדובר, בכלל, בקבוצה שהשקיעה בפרויקט במשותף. בשנת 2008 פורסם על ידי  האדם הנ"ל מאמר בשם: "ביטקווין – מערכת תשלומים מבוזרת", ושנה לאחר מכן ניכרה על ידו המטבע הראשון. בכל מקרה, ערכו עלה ללא הרף לאורך השנים וכיום הוא נסחר במחירים גבוהים, יחסית. ערכו נקבע לפי היצע וביקוש ומושפע, בין היתר, מהצהרות בכירים כלכליים בממשלות, מובילי דעה כלכליים, בכירי הייטק ועוד.

 

מסחר

ניתן לסחור במטבע במספר דרכים. ניתן לרכוש מחלפנים, מסוחרים בבורסת המסחר של המטבע, מאנשים פרטיים, וכן, מחברות העוסקות בתחום. ניתן לרכשם בכספומטים ייעודיים, לקבלם כתמורה עבור שירותים שמספקים ועוד. יש צורך להחזיק ארנק דיגיטלי מתאים ולהשתמש בסיסמא חזקה להגנה. מומלץ לקבל מידע וייעוץ בחברה מקצועית העוסקת בתחום. היא מעודכנת בכל ההתפתחויות וכדאי לרכוש דרכה בצורה בטוחה. התחום הנ"ל אינו מפוקח רשמית על ידי מוסדות ממשלתיים ואחרים, ולכן, כדאי לנהוג משנה זהירות.

 

לעוד מידע הכנסו – Bits of Gold.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם