מי צריך ליווי עסקי?

בעלי עסקים עוברים שלבים שונים שהקמת העסק ותפעולו. במצבים שונים ובשלבים שונים של העסק מתברר כי צריך ליווי עסקי! מדובר על שירות מקצועי שניתן על ידי יועץ עסקי שממלא תפקיד של מנטור. הוא נשכר על ידי בעל העסק במטרה ללוות את העסק ולקדם אותו באופן היעיל והנכון ביותר לפי נקודת הזמן בו העסק נתון.

ליווי עסקי ניתן על ידי יועץ עסקי מנוסה שלמד והתמחה בפיתוח עסקים ובניהול עסקי אפקטיבי שמקדם את העסק ומגדיל את היקף הפעילות שלו.

כל בעל עסק יכול להיתרם מליווי עסקי

לפני שנפרט למי מתאים במיוחד לקחת ליווי עסקי נציין שכל בעל עסק שמרגיש שהוא אינו בטוח בצעד הבא שלו יכול לקבל תועלת מרובה מליווי עסקי. אך יש שלבים מסוימים בהם הליווי משמעותי ואולי קריטי ממש. אלו שלבים בהם העסק יכול לגדול בתנופה, או לקרוס באנחה.

  • הקמת עסק – יש שלב בוסרי בו בעל העסק מתלבט על הקמת עסק רשמי לאחר ניסיונות לכאן ולפה. שלב זה אמנם התחלתי מאוד, אך באמצעות ייעוץ עסקי מקצועי הוא יכול להתבצע בצורה יעילה וחכמה מאוד. מה שיוביל את העסק לשלבים הבאים שלו בתנופה.
  • הרחבת העסק – במידה ובעל עסק עומד בנקודה של התרחבות הוא צריך לקבל לא מעט החלטות. מה להזמין? אצל מי להזמין? כמה להשקיע? לאיזה קהל יעד מדויק לפנות? התרחבות תמיד כרוכה בסיכון מסוים, לכן חשוב לקבל ליווי עסקי שאמנם מייקר את התהליך, אך גם מגדיל את הסיכוי שלו להצליח.
  • שינויים בענף – בעולם תנודתי כמו שלנו יש לא פעם שינויים בענף. מה שאומר שבעל העסק צריך להמציא את עצמו מחדש כדי להרוויח ולהיות פעיל ורווחי. בשלב זו יכול ליווי עסקי להציל את המצב.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם