מי זכאי לקבל החזר מס?

קבוצות שונות באוכלוסייה ואזרחים זכאים לקבל החזר מס. יש מגוון סיבות לזכאות להחזר מס כאשר חלק לא מבוטל באוכלוסייה לא מודע לאפשרות שיש בידיו לקבל החזר מס, וכך כספים רבים שוכבים בקופת המדינה במקום בחשבונות הבנק של הציבור. 

התהליך של הגשת בקשה להחזר מס הוא לא כל כך מסובך – ולמעשה הוא די פשוט במידה ועושים אותו עם איש מקצוע המלווה אתכם, כמו למשל חברות התמתחות בהחזרי מס. כשאתם בוחרים באפשרות הזו של ליווי על ידי חברה המתמחה בנושא, אתם מקלים על עצמכם בכל התהליך: אתם גם חוסכים לעצמכם זמן יקר שאתם יכולים להשקיע אותו בעבודה בעסק שלכם או בלימודים, ואתם גם מיעלים את התהליך משום שאיש מקצוע עושה את התהליך עבורכם כך שלא יחסר שום מסמך.

הקבוצות שרלוונטיות לקבלת החזר מס 

כאמור יש קשת רחבה של קבוצות באוכלוסייה שלגביהן מומלץ מאוד לבדוק את הזכאות ולהגיש בקשה להחזר מס. 

הקבוצות העיקריות הן:

  • שכירים ועצמאיים: שכיר שעבר להיות עצמאי, שכיר שעובד ביותר ממקום עבודה אחד, עצמאי.
  • עולים חדשים ותושבים חוזרים
  • הורים עם ילדים 
  • בוגרי תואר אקדמאי
  • מורים ומי שנמצאים בשנת שבתון 
  • הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ולקויות למידה
  • חיילים משוחררים

הרשימה המלאה היא ארוכה יותר וכדי לבצע בדיקה מעמיקה וודאית האם עליכם להגיש בקשה להחזר מס, הרי שהדבר הטוב ביותר לעשות גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה של חיסכון בזמן ובאנרגיה מיותרת זה לפנות לחברה המתמחה בהחזרי מס או לאיש מקצוע המתמחה בכך.

שימו לב שגם במידה ואתם תורמים במהלך השנה לגופים מוכרים מבחינת קבלת החזר הוצאות תרומה – עליכם להגיש בקשה ותוכלו לעשות זאת עד 6 שנים אחורה. 

 

אולי יעניין אותך גם חישוב החזר מס

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »