מה תפקידו של מתווך עסקים?

מה תפקידו של מתווך עסקים?

תפקידו העיקרי של מתווך עסקים הוא למצוא לכל מי המעוניין, עסק חדש או בשימוש ובסטטוס מסוים, שאותו ירצה לקנות המבקש. קונים פוטנציאליים מין השורה לא בקיעים מספיק באופן חיפוש עסק או את כל מרכיביו והפתעותיו של עסק חדש שעלולים לצוץ

מתווך עסקים חי ונושם עבודה זו יום יום ועל כן יהיה נבון ומפוכח, להיוועץ עם אחד כזה לפני כל התעסקות בעסק חדש או ישן. 

מה בודק מתווך עסקים לפני מציאת עסק?

את שירותיו של מתווך עסקים יכול לשכור הקונה או המוכר של העסק על מנת שזה ייצג אותו בתהליך מייגע זה. מתווך עסקים מביא אתו ניסיון בסוגים אלו של עסקאות וישנם אשר מלווים את העסקה מתחילתה ועד סיומה.

דברים בסיסיים שאותם בודק המתווך בעת גישור בין עסקים הם הערכת שווי העסקה. מי שרוצה למכור את העסק שלו, או לחילופין זה הרוצה לקנות, חייב לדעת מהו שווי העסק. ישנם גורמים שונים המשפיעים על שווי בית העסק וכן שיטות שונות להערכות אלו

דברים שאותם בודק מתווך עסקים

עוד דבר אותו בודק מתווך עסק הוא תזכיר חברה. מי שמבקש למכור את העסק שלו צריך להציג מידע בסיסי עבור הרוכשים הפוטנציאלים על בית העסק שברצונו למכור, לפחות בשלבים הראשוניים שלו. תזכיר חברה הוא מסמך המאפיין את העסק ומתאר אותו עבור רוכשים פוטנציאליים.

עוד דבר חשוב הוא חיפוש אחר הזדמנויות השקעה. בדומה לחיפוש אחר רוכשים או שוכרים פוטנציאלים, נזכור שמתווך עסקים יכול גם לתת שרות למשקיעים ולחפש עבורו עסקים אחרים במקביל, לצורך השקעה.

מהו המחיר המקובל שאותו דורש מתווך עסקים?

כבר שנים שמחיר זה לא ממש משתנה בעסקאות סטנדרטיות, מחיר שמקובל לגבות מלקוח על תיווך בין עסקים הוא 2% כולל מע"מ מערך שווי העסקה. ברוב מוחלט של המקרים, מתווכים מתוגמלים רק על הצלחה וישנם פעמים בהם מתווך משקיע זמן וכסף בנכסים שלבסוף אינו מוכר ואינו מתוגמל עליהם.

חשוב לזכור שמתווך שמתוגמל באופן הוגן עבור עבודתו, יהיה עם מוטיבציה גבוהה יותר למציאת עסקה ויעשה את עבודתו נאמנה ויוכל באמת להביא לתוצאה טובות ומניבות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה כולל ליווי עסקי לבעלי עסקים?
כל בעל עסק, גדול או קטן, אשר מחפש יועץ עסקי שיעזור לו להתמודד עם מצבים ומשברים שונים, צריך לשאול את...
קרא עוד »
אוק 14, 2020
תובנות חיוניות על בחירת המזון הנכון לכלבים
בחירת המזון המושלם לכלבים היא חיונית בהבטחת הבריאות, האושר ואריכות החיים של חברך הפרוותי. עם מגוון...
קרא עוד »
אפר 09, 2024
תכנון שיפוץ בניין משותף, חשוב לדעת
שיפוץ בניין הוא עבודה גדולה. זה אומר שתהיה הרבה עבודה לעשות ושהפרויקט ייקח זמן. על מנת להבטיח...
קרא עוד »
פבר 20, 2023