מה חשוב לקחת בחשבון לפני קניית מניה

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמנסים את מזלם בשוק ההון. מדובר על אנשים שיש להם הון מסוים, שאותו הם היו רוצים להשקיע באפיק בעל תשואה גבוהה, קראו עוד באתר http://investarena.co.il. שוק הנדל"ן לא נגיש לכולם, ולכן הגיוני שישראלים רבים יבחרו לפנות לשוק המניות. כולנו ראינו סרטים או קראנו ספרים על השוק הנפלא הזה, אשר יכול להפוך אדם נורמטיבי למיליונר תוך רגעים ספורים בלבד. כל מה שצריך לעשות, הוא להשקיע במניה הנכונה, וכל השאר זה היסטוריה. כמובן שצריך קודם כל להבין, מהי המנייה המתאימה ביותר להשקעה, מהי רמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת, כמה כסף אתם מוכנים לסכן וכדומה. היום ניתן לסחור בשוק ההון בצורה עצמאית, או בעזרת יועץ השקעות מנוסה ומקצועי. כל אחד צריך לעשות את החושבים שלו, על מנת להגיע למסקנה שהכי נכונה עבורו, עבור המצב הכלכלי שלו ועבור רמת הסיכון שהוא מוכן לקחת.

מה חשוב לדעת לפני קניית מניה

קודם כל, חשוב להחליט מראש האם מדובר על השקעה לטווח הקצר או לטווח הרחוק. ישנן מניות שמומלץ לרכוש ולמכור מיד ברגע שהערך שלהן עולה, בעוד מניות אחרות עדיף לקחת כהשקעה לטווח הרחוק, היות והן עוד יספיקו להכפיל ולשלש את הערך שלהן בעתיד. חשוב להבין איך בוחרים מניות ולא פחות מי היא החברה שעומדת מאחורי המניה, מהם המוצרים או השירותים השונים שהיא מציעה ומהן התחזיות העתידיות של החברה. מומלץ לבצע מחקר מקיף ומעמיק, לקרוא את כל החומר הזמין על החברה ולהבין האם היא שווה את ההשקעה.

ניתן היום למצוא בשוק משקיעים שונים, חלקם מתמחים במסחר יומי, כלומר הם מראש יחפשו מניה שיוכלו להרוויח ממנה בצורה מידית. מניה מסוג זה חייבת להיות דינאמית, היא אמורה לעלות ולרדת בתדירות גבוהה, אחרת אין שום סיכוי להרוויח ממנה בזמן הקרוב. מצד שני, משקיעים לטווח הרחוק, פחות מתעניינים בתנודתיות של המניה בפרק זמן של יממה בודדת, אלא מסתכלים על הגרף השנתי שלה. במידה והמניה מראה מגמת עליה, כנראה שכדאי יהיה להשקיע בה. כמובן שמומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות מקצועי, במטרה להגיע למסקנה המתאימה ביותר עבורכם.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »