מהי קריפטוגרפיה?

קריפטוגרפיה מבטיחה שהנתונים בטוחים ומאובטחים. זה שומר על המידע שלך פרטי וסודי. קריפטוגרפיה היא תהליך של קידוד ופענוח הודעות כדי להבטיח את סודיותן והוא קשור לעולם המטבעות הדיגיטליים. זה חלק חשוב באבטחת מחשבים. קריפטוגרפיה משמשת גופים רבים ושונים, כולל ממשלות, עסקים ויחידים בדרכים שונות למטרות שונות. קריפטוגרפיה היא המדע של המרת מידע קריא לצורה בלתי ניתנת לקריאה, כך שרק הנמען המיועד יוכל לקרוא אותו. זהו תהליך המשמש לשמירה על סודיות המידע.

קריפטוגרפיה – מדובר על הצפנה בעצם

קריפטוגרפיה היא נושא שקיים די הרבה זמן וימשיך להיות רלוונטי בעתיד. ישנם שימושים רבים להצפנה, כולל הגנה על נתונים רגישים ותקשורת צבאית. השימוש הפופולרי ביותר בקריפטוגרפיה הוא עבור עסקאות מקוונות או עסקאות פיננסיות שבהן אתה צריך להבטיח שהמידע האישי שלך יישאר מאובטח ופרטי. קריפטוגרפיה היא תרגול ולימוד של הסתרת מידע כך שניתן יהיה לקרוא אותו רק על ידי מי שיש לו גישה אליו.

הצפנה של מידע כך שלא יהיה חשוף לצד שלישי

קריפטוגרפיה היא תרגול ולימוד של הסתרת מידע כך שלא ניתן לקרוא אותו על ידי צדדים שלישיים. הוא משמש להגנה על מידע רגיש, כגון תוכניות צבאיות, סודות מדינה, סודות מסחריים ונתונים אישיים.

ניתן ליישם קריפטוגרפיה בדרכים רבות כדי לוודא שהנתונים נשמרים מפני פגיעה. זה יכול לשמש גם כדי לאמת את האותנטיות של מסמך או תקשורת. ככל שהצופן מורכב יותר, כך ייקח יותר זמן לפיצוח. השימוש בקריפטוגרפיה אינו מוגבל ליישומים צבאיים או ממשלתיים. נעשה בו שימוש בכל תחום של פעילות אנושית, מבנקאות ועד שיטות עסקיות, ואפילו מדע ופילוסופיה. קריפטוגרפיה היא מדע הקידוד והפענוח של הודעות באופן שרק הנמענים המיועדים יכולים לקרוא את ההודעות אין ספק כי מדובר במשהו בעל ערך רב בימינו.. 

קראו עוד באתר של ביטס אוף גולד >>>

כתוב/כתבי תגובה