מה נחשב מחיר שמאי מקרקעין הוגן? במה זה תלוי?

טוב לדעת כמה עולה הערכה מקצועית של הנכס שלכם לפני שאתם מזמינים שמאי. בעוד שהקונה הוא בדרך כלל זה שמכסה דמי שמאות במכירת נכס, בתרחישים מסוימים, בעל בית או מוכר בית יבחרו להזמין הערכת שווי משלהם. במקרה כזה, תרצו להיות מוכנים לשלם את העלויות הנלוות.

 

מה נחשב מחיר שמאי מקרקעין הוגן? במה זה תלוי?

מחירם של שמאי מקרקעין משתנה בתכלית ממצב זה לאחר. לא כל הערכת בית אחידה בערכה שכן ישנם הערכות גדולות ומסובכות שלא תמיד תלויות רק בהערכה אלא בגודל ובחשיבות שיש לעסקה עצמה ולמי היא מיועדת ולשם מה.. כאמור, משתנים רבים יש לעלות השמאות.

כמעט בכל מקום במדינה, הסכום המינימלי הדרוש להערכת שמאות בית אמין, עשוי להיות איפשהו בין 750 ₪ ל- 2000 ₪. המשתנים הם עצומים ויש לקחת אותם בחשבון לפני כל הערכה.

 

מה כוללים דמי שמאי מקרקעין?

 

  • המומחיות של השמאי, שקיבל רישיון, הכשרה וביטוח במקצוע השמאות
  • הבדיקה הויזואלית של השמאי בבית.
  • ניתוח השמאי של מכירות דומות לאחרונה שהיו במקום (או יישום שיטות שמאות אחרות, כגון גישת עלות או שיטת הכנסה).
  • הכנת דו"ח שמאות, המסכם כיצד השמאי הגיע לחוות דעת האמיתית ואת כל המרכיבים של דו"ח זה.
  • פרטים כמו גודל הנכס שלכם, מיקומו ומאפייניו הייחודיים

 

עם זאת, ההערכה עשויה לעלות פחות או יותר בהתאם למקום המגורים, סוג ההלוואה הכרוכה בכך, וזמינות שמאי באזור בו יתבצע השמאות.

כדי לעשות ולקבל את כל התנאים הטובים של שמאות בתים ועסקים, חפשו אחר שמאי קרקעות מיומן ובעל מוניטין, כך שתהיו מכוסים מכל הכיוונים בכל מצב עתידי שיערער את שווי הנכס.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת פוליש בבאר שבע

חברת פוליש בבאר שבע

מתי מגיע הרגע שבו מבינים שצריך פוליש לרצפה ואיך בוחרים חברת פוליש בבאר שבע, מה חשוב לדעת ועל מה אסור להתפשר. הרצפה ראתה ימים טובים

קרא עוד »