מהן הפקעות מקרקעין?

במדינת ישראל קיימת האפשרות להפקיע מקרקעין בתמורה לפיצויים או שלא, תלוי במקרה, במידה ויש לקחת את הקרקע שנמצאת בבעלות פרטית ולתרום אותה לאינטרס ציבורי. במדינת ישראל מותר, לכל היותר, במקרים חריגים, להפקיע עד ארבעים אחוז משטח קרקע בלי לפצות את הבעלים של הקרקע, גם זה במידה ויש בהפקעת הקרקע משום העלאה משמעותית של ערך הנכס. למשל, במקרה בו בונים רכבת קלה בסמוך לבית בשכונה זו או אחרת, הערך של הבית יעלה כתוצאה מהסמיכות לתחבורה ציבורית נגישה, מה שמאפשרת למדינה להגיד כי זו לא משלמת פיצויים משום עליה משמעותית בערך של הנכס. אבל, כמובן שקיימים מקרים שונים בהם התנאים יהיו אחרים, שווי הקרקע יהיה אחר, מה שהופך את סכום הכסף אותו יש לשלם בתור פיצוי לאניגמה שכדאי לכם לפתור בעזרת איש מקצוע. 

אפשר לחשב בכל מיני דרכים את שווי הקרקע 

במקרים אחרים אנחנו רואים סיטואציות בהן המדינה מסכימה לשלם פיצויים עבור אובדן של קרקע, אלא שלעיתים קרובות אנחנו יכולים לראות איך החישוב נעשה באופן שונה ממקרה אחד לאחר. השאלה שתמיד חוזרת היא מה למעשה שווי הקרקע ואיך מחשבים את זה. 

על מנת שאתם תצאו כשידכם על העליונה, כדי שתוכלו לקבל את תשלום הפיצויים המקסימלי, תמיד כדאי להיעזר באיש מקצוע, שמאי מקרקעין מנוסה, שיעזור לכם להבין איפה אתם עומדים ואיך גם אתם יכולים לקבל בסופו של דבר את התשלום המגיע לכם על פי חוק. 

תמיד טוב לדבר עם מי שמכיר את החוק היטב 

לא פעם התעמקות בחוק היא משימה מורכבת עבור מי שלא מכירים את התחום. אבל בדיוק בשביל זה יש שמאי מקרקעין. איש מקצוע שנמצא כאן על מנת לעזור לכם להבין בדיוק איפה אתם עומדים.

אולי יעניין אותך גם קרקע חקלאית להשקעה

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם