קרנות השקעה – איך בוחרים את הקרן הנכונה?

קרנות השקעה בתשתיות

במשך השנים, אנחנו יכולים לראות גידול ניכר במספר קרנות השקעות אשר פועלות בתחומים שונים. ישנן קרנות שפועלות בתחום ספציפי, למשל, בתחום כמו נדל"ן, בתחום של אגרות חוב, מניות ועוד, וכן אנחנו יכולים למצוא קרנות השקעות שפועלות בתחומים אחרים. אלו יכולות להיות קרנות פרטיות או ממוסדות. 

השאלה הגדולה היא, כיצד בוחרים קרן השקעות בצורה נכונה. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב וגדול של קרנות השקעות הפועלות בסביבות שונות,כל אחד יכול לבחור איזו קרן מתאימה לו והיכן הוא רוצה להשקיע את כספו. צריך לציין, מי שיש לו אפשרות, תמיד יכול להשקיע את כספו במספר קרנות ובכך להגדיל את הסיכוי להרוויח על ידי פיזור הסיכונים. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים קרן השקעות, חשוב להדגיש, היום אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר מידע על קרנות שפועלות בשוק לדוגמא קרנות השקעה בתשתיות , וכן אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר גורמים פרטיים המשקיעים בקרנות כאלה ואחרות, גם אם לא מדובר במשקיעים רציניים וגדולים.

כיצד משקיעים בקרן השקעות?

ראשית, צריך לבחון במה הקרן משקיעה, עד כמה אנחנו מבינים בתחום, עד כמה הוא מדבר אלינו וכמובן עד כמה התחום בו הקרן משקיעה הוא רלוונטי ורווחי. 

שנית, אנחנו צריכים להשוות בין הקרנות, בין אם זה בהקשר של רווחים, בין אם זה בהקשר של אופי הטיפול בקרן, שקיפות, אמינות וכל דבר אחר שיכול לעזור לנו לקבל החלטה מושכלת. 

שלישית, חשוב מאוד שאנחנו נבחר להשקיע בקרן שיש לנו אפשרות להבין כיצד היא פועלת, יש לנו את כל המידע הרלוונטי בנושא, ואנחנו יכולים להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותנו בשביל לבחון היטב את היכולות של הקרן ובסופו של דבר לקבל החלטה מושכלת לגבי ההשקעה בה. 

אולי יעניין אותך גם אסטרטגיות אלטרנטיביות להשקעה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לא לשלם מס רכישה על דירה שניה?
המאמר באדיבות עמית והגר השקעות מס רכישה שמשלם כל מי שרוכש דירה ראשונה על פי מדרגות המס שנקבעו בהתאם...
קרא עוד »
מרץ 30, 2022
קופת גמל להשקעה
רוצים להפיק הרבה יותר מהכסף שלכם? מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם אבל לא ממש יודעים היכן? בדיוק בגלל זה,...
קרא עוד »
אפר 16, 2021
חוסכים בעלויות: איך רכישה אונליין יכולה לסייע לכם לחסוך כסף?
נכון, כולנו מבצעים קניות באונליין, בין אם אלה מוצרי חובה ובין אם פריטי מותרות, החל מאיפור, ביגוד,...
קרא עוד »
יול 15, 2020