צבירת עבירות תנועה רבות יכולה להכניס אותי לכלא?

עבירות תנועה שמסכנות את הציבור מהוות עבירות פליליות לכל דבר. אדם שמתיישב מאחורי ההגה בעודו שתוי או תחת השפעת סמים מבצע עברה פלילית. שיטת הניקוד נועדה לעקוב אחר עברייני תנועה סדרתיים. כאשר נהג מסוים מבצע עבירות תנועה רבות עם דגש על עבירות שנחשבות לחמורות הוא צפוי לצבור במהרה נקודות רבות ולקבל בהתאם זימון אל בית הדין. בעבור עבירות קלות יזקפו לחובת הנהג רק 2 נקודות בעוד בעבור עבירות חמורות הדין הוא 10 נקודות. 

מתי מקבלים עונש מאסר על עבירות תנועה?

בתי המשפט בישראל מתמודדים היום עם כמות גדולה של תיקי תעבורה. עבירות תנועה רבות מתבצעות בכל רגע נתון ובית המשפט מתקשה לתת מענה הולם. הפרקליטות מצידה מבקשת להרחיק מהכביש נהגים מסוכנים ובהתאם דורשת במקרים של עברייני תנועה סדרתיים עונשי מאסר. אם יש לכם רזומה עשיר בעבירות תנועה ונתפסתם נוהגים במהירות מופרזת (60 קמ"ש מעל המותר) אתם עלולים למצוא את עצמכם בסכנת מאסר. 

עונשי מאסר בגין עבירות תנועה ניתנים גם במקרים של נהיגה ללא רישיון, נהיגה בזמן פסילת רישיון, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, הפקרת פצוע וגרימת תאונת דרכים. 

צברתי נקודות תעבורה רבות, מה כדאי לעשות?

על מנת שלא למצוא את עצמכם בסכנת מאסר כדאי לפנות אל עורך דין תעבורה ולבחון את אפשרויות הפעולה. צבירת עבירות תנועה רבות דורשת טיפול נכון ומקצועי. עורך הדין בוחן את העבירות, פועל לביטול של חלקן ומנהל משא ומתן מול הפרקליטות להקלה בעונש. ליווי של עורך דין תעבורה הכרחי למיצוי הזכויות שלכם והקלת העונש. עונשי מאסר ועונשים כבדים אחרים ניתנים בעבור עבירות תעבורה, אל תקלו ראש ואל תוותרו על ליווי של עורך דין תעבורה מהטובים בתחום. 

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם