לקראת קניית דירה: כמה טיפים לפני הצעד הגדול

קניית דירה

רכישת דירה היא כנראה העסקה הגבוה ביותר שתעשו בחייכם, ולכן חשוב להיערך אליה באופן המיטבי. תהליך הרכישה עשוי להימשך לא מעט זמן, זאת כדי שתוכלו לבחון את כל האפשרויות שעומדות בפניכם. רגע לפני שתחתמו על חוזה – ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים.

להיעזר בכל מידע ותוכן בנושא

לפני שתמהרו לראות דירות חדשות, להתקשר לקבלן או לברר על בתי ספר באזור החדש, חשוב לעשות סקר שוק מקיף, ולדלות כמה שיותר מידע על התהליך. ניתן למצוא ברחבי הרשת סרטוני הדרכה בנושא, לצד תכנים ומדריכים מקיפים. ככל שתעמיקו את הידע, כך תוכלו לבצע את ההחלטה המושכלת.

תקציב מוגדר

כפי שציינו מעלה, רכישת דירה היא העסקה הגדולה ביותר שתעשו, ולכן חשוב להגדיר מראש תקציב שיכלול לא רק את עלות הדירה והמשכנתא, אלא את כל העלויות שמסביב (כמו ריהוט, עיצוב פנים וכו'). כדאי להכין קובץ אקסל בו תפרטו את כל העלויות האפשרויות, ואת התקציב שאתם מוכנים להקציב לכל דבר. רגע לפני שמחליטים על התקציב, כדאי לברר מהן העלויות הממוצעות בשוק, כך תוכלו לקבל אינדיקציה לגבי התקציב שהגדרתם ולהבין אם הוא בר יישום.

איך מתחילים בתהליך חיפוש הדירה?

אם הגדרתם תקציב, ואתם יודעים כמה כסף יש ברשותכם עבור הפרויקט, תוכלו להתחיל לבחור אזורים שמעניינים אתכם. לאחר שתמצאו ערים ושכונות שיכולות להתאים, חשוב שתדגירו לעצמכם את מאפייני הדירה. למשל: האם זו דירה בקומה גבוהה או נמוכה? האם אתם מחפשים דירה עם מרפסת? האם חשובה לכם תחבורה ציבורית באזור? מהי החלוקה האידיאלית ביותר בעבורכם לדירה? מהי כמות החדרים הנחוצים לכם? וכו'.

אם מצאתם דירה שעשויה להתאים, יש לבחון את התכנון הפנימי שלה בתשומת לב, ולבדוק את כל האלמנטים עד לרזולוציות הנמוכות, כמו קיומו של דוד שמל או חשמל, סוג הריצוף, אמבטיה או מקלחון, רטיבות בחללים השונים וכן הלאה. נוסף לכך, יש לבחון היטב את הסביבה שבה הדירה ממוקמת, ולהבין אם האזור הוא אידיאלי מבחינתכם ועונה על הצרכים שלכם (גם בהווה וגם בעתיד).

מתכננים לחתום חוזה?

אם אתם חושבים שמצאתם את דירת החלומות, ואתם מעוניינים להתקדם צעד נוסף לעבר סגירת העסקה, מוטב להיעזר בשירותיו של עורך דין בקיא בתחום. חשוב לעבור היטב על כל סעיפי החוזה, ולשאול שאלות אם יש סעיף שאתם לא בטוחים לגביו. בסוף התהליך, אתם חייבים להבין בדיוק על מה אתם חתומים ועל מה הצד השני התחייב מולכם.

בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעת פינוי מושכר – האם זה בכלל משתלם?
השכרת דירה לשוכר היא לעיתים הרפתקה מורכבת. זה קורה כאשר השוכר לא עומד בתשלומי השכירות, לא מפנה את הבית...
קרא עוד »
נוב 26, 2021
מה חשוב לקחת בחשבון לפני קניית מניה
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמנסים את מזלם בשוק ההון. מדובר על אנשים שיש להם הון מסוים, שאותו הם...
קרא עוד »
יונ 08, 2019
בניית תוכנית עסקית לסטארט אפ – ב5 צעדים פשוטים
סטארטאפ הוא חברה עם מושג ברור מה היא רוצה להשיג וכיצד היא מתכוונת להשיג זאת. היא צריכה להיות בעלת...
קרא עוד »
פבר 28, 2023