החשיבות בהנהלת חשבונות לסטארטאפים

החשיבות בהנהלת חשבונות לסטארטאפים במקצועיות הינה הבסיס לניהול של העסק בצורה איכותית. המטרה הגדולה ביותר של ניהול חשבונות היא להעביר לבעלים ולמנכ"לים של החברה את המידע והחשבונות בצורה שוטפת, כמו דוחות על רווחים לעומת הפסדים חודשיים, דוחות גביה, תזרים מזומנים, אופציות מימון לסטארטאפ ועוד היבטים בצד הפיננסי של העסק. סטארטאפ הינו עסק לכל דבר, אך הוא גם כולל רמת סיכון שאין בעסקים אחרים, ולכן ההתייחסות אליו מבחינת הנהלת החשבונות צריכה להיות רגישה ועמוקה יותר. סטארטאפ יכול להניב רווחים גדולים יותר מכל עסק מבוסס אחר, רק אם יוכל לעמוד אל מול אתגרי הנהלת חשבונות בצורה חכמה.

מעוניינים בייעוץ מקצועי? צרו קשר עוד היום למומחים של המייסדים >>>

ניהול חשבונות לעסקים ולסטארטפים

אפשר בקלות לומר שהרבה מאוד עסקים סובלים מבעיות פיננסיות ולוגיסטיות שונות כמו תזרים כספיים ורווחיות של החברה. הרבה פעמים היסוד לבעיות אלו נובע מרמה נמוכה של הנהלת חשבונות. ניהול חשבונות טוב צריך לבצע חישוב ומכלול של כל ההיבטים הפיננסיים המשפיעים על הליבה של העסק ומאפשרים לו זרימה – חישוב של הדוחות ומאזני בוחן, עלויות קבועות ושוטפות, שכר עובדים, הסכמים שונים. ברגע שיש עיכוב אפילו קטן בהעברת המידע הרלוונטי למנהל החשבון, העסק נתקע ואי אפשר להמשיך הלאה.

ניהול חשבונות טוב כתזרים שוטף

צריך להבין שמנהל חשבונות טוב אמור להזרים את הניירת והחישובים כמו נהר. הוא צריך לקבל את כל הדוחות והרישומים בזמן בכדי להעביר אותם הלאה ולטפל בהם. עסק שתירץ את חוסר עמידה בלוח הזמנים מבחינת העברת הניירת בטענות שונות, הוא מועד לכישלון. סטארטאפים לוקחים סיכון מאוד גדול בהגות רעיון תיאורטי והבאתו לידי מימוש בפועל, והוא חייב לגייס משאבים כספיים רבים בכדי להצליח. חלק מהתקציב צריך להיות מושקע היטב בניהול חשבונות תקין. יש מכשולים רבים לסטארטאפים מעצם קיום רעיון היזמות, ולא צריך להוסיף לו את הקושי של אי תפקוד בהנהלת חשבונות.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »