קצבת שארים מגרמניה – מהם תנאי הזכאות?

לפני שנדבר על קצבת שאירים מגרמניה, אנחנו צריכים רגע לדבר על מה זו כלל הקצבה הזו. במדינות מתקדמות, השייכות לעולם המערבי, כחלק מחבילת הזכויות הסוציאליות הניתנות לכל אזרח, תוכלו למצוא גם מקרים בהם במקרה של אלמנות, אם אלמנה או אלמן חיו לאורך השנים מקצבת הגמלה של בן הזוג או בת הזוג, אלו יזכו להמשיך וליהנות מהחיים לצד אותה גמלה המופרשת מהמדינה בדמות הפנסיה. הדבר הזה נקרא קצבת שאירים ומדובר על פרקטיקה מקובלת בהרבה מאוד מדינות.

מדוע יש מי שזכאים לקבל קצבת שאירים מגרמניה? משום שלאורך השנים, הכירה הממשלה הגרמנית בעבודה בגטאות בתור מה שמקנה לעובד נקודות זיכוי לפנסיה מה שמגדיל את גובה הקצבה של אותו ניצול. במידה והניצול נפטר, זכאית האלמנה, כמובן הדבר נכון גם במקרה הפוך, לקבל קצבת שאירים מגרמניה ולחיות בזכות העבודה של בן הזוג או בת הזוג לאורך שנות המלחמה. קראו בהרחבה על פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה!

קיימת האפשרות לקבל את סכום הכסף גם לאחר מותו של הניצול

קיימת האפשרות, בתנאים מסוימים, לקבל את הזכויות המגיעות לשאירי הניצול גם אם זה לא עשה מאמץ לאורך שנות חייו לקבל סכום כסף חד פעמי בגובה הפנסיה שהגיעה לאותו הניצול.

כמובן שאת התהליך לקבלת התשלום יש לבצע מול הרשויות הגרמניות, מה שדורש מהתובעים להגיש את כל המסמכים הנדרשים לשם כך, מה שעלול להיות אתגר לא קטן.

אנחנו כאן כדי לעזור

תהליך הוצאת אישורים מגרמניה כמו גם קבלת הכרה זה תהליך לא פשוט. המטרה שלנו היא לעזור מתוך נקודת מבט של עורך דין המכיר את החוק הגרמני והשפה, מה שמאפשר, בזכות הרבה ניסיון, להפוך את תהליך קבלת התשלום קל יותר ומהיר יותר. לכל שאלה מוזמנים לפנות אלינו.

> ראו כאן איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה?

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם