מיהו תושב חוזר?

תושב חוזר

תושב חוזר הינו אדם שהיה בעבר תושב בישראל, ואילו למשך מספר שנים הוא עזב את הארץ וקבע את מושבו בארץ אחרת. על מנת לעודד את התושבים הללו לחזור לכור מחבתם ולחזור לקבוע את מגוריהם בארץ המוצא שלהם, נקראו הטבות שונות עבור תושבים חוזרים. מדובר על הטבות שמקלות אל החברה לארץ, ועל ההשתלבות בעולם התעסוקה הישראלי. תושבים חוזרים אכן מנצלים את ההטבות וזוכים לרווחה כלשהי הודות לה.

פרמטרים לקביעת מעמד תושב חוזר

על מנת לקבוע מיהו תושב חוזר יש כללים מוגדרים בחוק, קראו בהרחבה. אלו מתייחסים למספר השנים בהם האזרח לא חי בארץ, את אורך הביקורים שלו בארץ ועוד. בהתאם לפרמטרים הללו ייקבע האם התושב החוזר אכן נחשב לכזה, והאם הוא יהיה זכאי להטבות שונות כתוצאה מכך. חשוב שכל מי שיש לו התלבטות באשר לעובדת הזכאות שלו יבדוק את הפרטים ואת האותיות הקטנות, וזאת כדי לבדוק את הכדאיות של החברה לארץ, ובחינת ההטבות שהוא יוכל לקבל בהתאם לכך.

תקופת זכאות

תקופת הזכאות לסיוע הינה תקופה מוגדרת – והיא מתפרסת על פני שניים עשר חודשים. במהלך שנים עשר חודשים אלו ייהנה התושב מהטבות שונות. אם כי יש לציין שלכל עניין לגופו יש לבדוק את תקופת הזכאות לקבלת ההטבות, שכן יש הבדלים בעניין זה בין ההטבות השונות. ככלל, יש אנשי מקצוע שרכוש ידע רב בענייני החוקים בתחום זה, ולהם יש את הידע הנדרש על מנת ללוות תושבים חוזרים לקראת שובם ארצה. וזאת כדי לתת להם עצה טובה והכוונה למיצוי הזכויות שלהם. מיצוי הזכויות מאפשר להשיג מגוון הטבות והקלות בתקופת החזרה ארצה.

תהליך קליטה וקבלת הזכויות

על מנת לממש את הזכויות צריך התושב החוזר לפנות אל משרד העלייה והקליטה, וזאת כדי להגיש בקשה לקבלת הטבות שונות כמו הטבת מס רכישה תושב חוזר. עליו למלא את המסמכים הנדרשים ולהגיש אותם בהתאם לדרישות, הבקשה תיבדק לגופה, וכל הפרטים הקטנים ייבחנו בצורה יסודית, וזאת כדי לאשר כי מגיש הבקשה אכן עונה לדרישות הסף של תושב חוזר, וכי הוא יכול להיות זכאי ליהנות ממעמדו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אסטיגמטיזם, מה זה, טיפול, ואצל מי זה נפוץ?
אסטיגמציה היא מצב עיניים הגורם לראייה מטושטשת עקב קרנית בעלת צורה לא סדירה. זה יכול להיגרם על ידי...
קרא עוד »
יונ 05, 2023
ייעוץ משכנתא – למה חשוב לקבל ייעוץ
אחד השלבים המהותיים ברכישת דירה, היא נטילת משכנתא. מרבית האנשים לא יכולים לרכוש דירה חדשה, בין אם...
קרא עוד »
יול 23, 2019
מנהיגות אידיאלית: המאפיינים של פוליטיקאי טוב
בנוף הפוליטי שמתפתח ללא הרף, השיח סביב מה שמגדיר פוליטיקאי טוב נשאר רלוונטי ודינמי כאחד. הערכה של...
קרא עוד »
ספט 20, 2023