החזר מס בגין פדיון תגמולים מקופת גמל

לא מעט אנשים חוסכים את כספם בקופות גמל לקראת גיל הפנסיה. אך חשוב לדעת כי משיכת הכספים טרם הזמן המיועד להם עלולה לגרור קנס של 35% מס. ישנם חריגים אשר יכולים לפדות את קופת הגמל שלהם לפני הזמן ללא תשלומי מס כמו נכים המוכרים כנכים 75% ומעלה בתנאי שפתחו את קופת הגמל לפני שהיו נכים. ישנם עוד מספר פרטים שחשוב שתכירו טרם פדיון קופות הגמל שלם. אך חשוב לדעת שישנה אפרות שאתם זכאיים להחזרי מס בגין פדיון תגמולים מקופת גמל. הליך החזרי המס אינו מצריך מכם התמודדות קשה עם בירוקרטיה סבוכה ולכן מומלץ לבדוק את הנושא. קראו בהרחבה.

 

החזרי מס בגין פדיון תגמולים מקופת גמל – וודאו שלא שילמתם יותר ממה שהייתם צריכים

 

אנשים רבים חוששים להתחיל את הליך החזרי המס בגלל כל הבירוקרטיה שכנראה מחכה להם. לכן חשוב להדגיש כי בקשת החסרי המס פשוטה למדי ויכולה להחזיר לכם לא מאות ואלפי שקלים שנלקחו מכם שלא כהוגן. בהליך החזרי מס בגין פדיון תגמולים מקופת גמל, רשויות המס עורכות בדיקות מקיפות וקפדניות תוך הצלבת נתונים על מנת לוודא כי אכן נלקחו מכם אחוזי מס מיותרים. במידה ובבדיקה זו נמצא פער בין מה שהיו צריכים לקחת לבין מה שלקחו בפועל, הם יחזירו את הפער כולו לחשבון הבנק שלכם.

 

החזרי המס יוחזרו לחשבונכם תוך זמן קצר

 

בניגוד למקובל לחשוב, המדינה תשלם את החזרי המס המגיעים לכם ללא בעיה תוך זמן קצר. במידה ובבדיקה מעמיקה יתגלה כי אכן שילמתם אחוזי מס מיותרים, הם יוחזרו לכם עד שש שנים אחורה. לכן, אל לכם להסס מהליך החזרי המס, הוא כלל אינו ארוך, קשה ומסובך כמו שאתם חושבים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם