מרגישים מחסור בכוח אדם? כך תגייסו עובדים בקלות

כל חברה שמעוניינת לגדול ולהתפתח, צריכה בשלב כזה או אחר להתחיל בתהליכי גיוס עובדים. הדבר אמור להתרחש באופן טבעי, כאשר כמות הלקוחות של החברה הולכים וגדלים, דבר שמוביל לכמות עבודה רבה יותר והלחץ על העובדים הקיימים רק הולך וגובר. בשלב הזה, בדרך כלל מרגישים מחסור בכוח אדם, ומתחילים לבחון את האופציות השונות של גיוס עובדים איכותיים ומקצועיים. ניתן למצוא היום לא מעט אפשרויות שונות, אשר יאפשרו לחברה שלכם לעבור את תהליך הגיוס בצורה המהירה והיעילה ביותר. אם בעבר גיוס עובדים התבצע או באמצעות פרסום של מודעת דרושים בעיתון או באמצעות פניה לחברת כוח אדם, הרי שהזמינות הטכנולוגית הגבוהה והרשתות החברתיות השונות, מספקות היום פלטפורמות שונות לחלוטין לתהליך הגיוס. הכול הרבה יותר זמין, נוח ומהיר מפעם.

גיוס עובדים בקלות וביעילות

אחת הדרכים הפשוטות והיעילות ביותר למצוא עובדים היא באמצעות האינטרנט. אנחנו חיים היום בעידן דיגיטלי, עידן שבו כל אחד מתחבר לאינטרנט לפחות כמה פעמים ביום. לכן הרבה יותר הגיוני לפרסם את המודעה באחד מאתרי הדרושים הגדולים והפופולאריים ביותר, מאשר להסתמך על עיתונים למשל. חשוב כמובן לבחור באתר גדול ומרכזי, בעל כמות כניסות גבוהה. מי שיבחר לפרסם באתר פחות ידוע ופחות פופולארי, יגלה שכמות הפניות שהוא מקבל תהיה בהתאם. לכן ההמלצה היא לפרסם במספר אתרים מרכזיים כמו https://www.alljobs.co.il/, וליהנות מכמות יפה של קורות חיים רלוונטיים למשרה שלכם. כמו כן, ניתן להיעזר ברשתות החברתיות השונות, אשר יכולות לספק מספר עצום של מועמדים פוטנציאליים. השלב הבא הוא כמובן הריאיון הראשוני, אשר ניתן לבצע אותו בצורה פרונטלית, טלפונית, דרך סקייפ וכדומה. ישנם יתרונות וחסרונות לכל אחת מהשיטות, כאשר ריאיון פרונטלי יכול לתת את התמונה המדויקת ביותר, אך לבזבז לא מעט זמן הן לעובד והן למעסיק. מצד שני, ראיון טלפוני או דרך סקייפ, יהיה מהיר ופשוט יותר, אך לא תמיד יספק את התמונה המדויקת ביותר לגבי העובד.

לסיכום, תהליך הגיוס הולך ומשתכלל עם השנים. היום ניתן לבקש מהמועמד למלא שאלון אונליין, לשלוח תיק עבודות וכמובן לבצע בדיקת רקע כללית שלו בגוגל ובפייסבוק.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם