כמה עולה תביעת רשלנות רפואית?

אנחנו סומכים על הרופאים והצוותים הרפואיים שמטפלים בנו ברגעים שונים בחיים בהם אנו נזקקים להם כמעט בעיניים עצומות. אחרי הכל מדובר באנשי מקצוע שעברו הכשרות מקיפות והם אלו האמונים על הדבר הכי חשוב שיש בידינו וזוהי כמובן הבריאות שלנו. עם זאת, המציאות מראה כי דברים עלולים למרבה הצער גם להשתבש. לפעמים הכל נעשה לפי הפרוטוקולים ועדיין טיפולים רפואיים לא עובדים ויש גם מקרים בהם רופאים, אחיות, טכנאי רנטגן או כל בעל תפקיד אחר במערכת הרפואית פשוט מתרשל בתפקידו. המצב הזה של רשלנות רפואית הוא בחלט לא נעים כשהוא פוגע בנו ועל כן יש בידינו כלי משפטי להתמודד עם המצב שהוא תביעת רשלנות רפואית. כמה הוא עולה? הנה כמה קווים מנחים.

רשלנות חמורה יותר = הליך יקר יותר

ככלל חשוב לדעת כי ככל שמקרה של רשלנות רפואית הוא חמור יותר, כך הליך התביעה יהיה מורכב יותר ועל כן גם יקר יותר. בכל מקרה, אם אתם שואלים את עצמכם שאלות כמו מה לעשות במקרה רשלנות בהריון, איך להתמודד עם ניתוח שהשתבש כתוצאה מרשלנות או מה עושים כאשר הותאם לי טיפול תרופתי לא נכון עקב רשלנות רפואית, התשובה היא קודם כל לאסוף את כל המסמכים שאתם מקבלים במהלך הדרך. המסמכים האלה יקלו על עורך הדין להבין אם אכן יש עילה לתביעה וכך הם יוכלו לתת לכם הערכה מהירה על עלות התביעה הצפויה.

עלות מול תועלת

חשוב לזכור כי בסופו של דבר זה לא ממש משנה כמה תעלה תביעת רשלנות רפואית, מה שמשנה זה האם סכום הפיצויים יעלה על סכום התביעה והאם יש סיכוי ממשי לזכות בתביעה. במקרים בהם מדובר בהפרש משמעותי לטובתכם עם סיכויי זכייה גבוהים, עורכי דין מקצועיים ימליצו וידרבנו אתכם לגשת לתהליך. לעומת זאת, מרבית עורכי הדין המקצועיים ייעצו לכם לוותר ואפילו לא יסכימו לייצג אתכם אם המצב הוא הפוך.

על כן, מה שחשוב שתזכרו הוא שמדובר בהשקעה לטווח ארוך ומצד שני שחשוב תמיד להתייעץ עם עורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בתחום.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם