שיעורי פלאטיס למה זה טוב?

אחד הטרנדים אשר כבש את שיעורי ההתעמלות ואת מכוני הכושר הוא הפילאטיס. הפילטיס היא מערכת תרגילים ותנועות, שפותחו על ידי אתלט וחלוץ בשיקום גופני ג'וזף הוברטוס פילאטיס. התרגילים נעשים בעזרת ציוד ייחודי לשיטה זו, שזה הייחוד של שיטה הזו לעומת שיטות אחרות, לכן יש לדעת כי הפלאטיס הינו טוב מאד לגוף, ושיטה זו אכן משפרת את הגוף פלאים. יש אומרים כי למרות שמטרת השיטה המקורית היא לא למטרות האלה, אנשים שמשתמשים בשיטה זאת למטרה הזאת, מדווחים על ירידה במשקל. אם כך ניתן לומר כי לפילאטיס (קראו בהרחבה) יש מטרות טובת והיא גם שיטה קלה ליישום.

אז כדאי לכם ללכת לשיעורי פלאטיס ולהבין למה הוא טוב?

על מה מבוססת השיטה?

הנה מספר עקרונות:

נשימה– על ידי הנשימה האדם נרגע בזמן הטיפול, כמו כן על ידי הנשימה האדם מגדיל את טווח השרירים, ובאמצעותה, ניתן גם לעבור לתרגילים נוספים.

פיתוח שרירי הגוף– ליבת המטרה של הפילאטיס היא לפתח את שרירי מרכז הגוף. על ידי התרגילים השרירים שנמצאים בין הצלעות התחתונות לבין עצמות האגן. השרירים האלו מפותחים

הפילאטיס למה הוא טוב?

תשמות לב ומניעה של פציעות– על ידי האימון האדם מודע לכל תנועה של איבר בגוף, וכך גופו יותר יציב.

אימון ויצבות– כאשר מתאמנים בשיטת הפילאטיס לאורך זמן השרירים בגוף מתארכים.

הפחתה של כאבי גב– על ידי  התרגול השרירים מתארכים, יש גמישות של המפרקים, וחיזוק שרירי הליבה, ובעיקר תנועה נכונה יוצרים הפחתת לחץ מן הגב וכך פחות כאבי גב.

עיצוב וחיטוב– אמנם זוהי לא המטרה הראשית של הפילאטיס, אך מטופלים מדווחים כי לאורך זמן של אימון בשיטה יש הצרת הקפים בגלל הארכות השרירים.

שיקום מחלות ופציעות– שיטת הפילאטיס היא השיטה המתאימה למשתקמים לאחר פציעות או מחלות, משום שבעזרת השיטה ניתן להתאמים לכל מטופל טיפולים בהתאמה אישית עד לפתירה מושלמת של הבעיה ממנה הוא הגיע.

טיפול להריון– בהריון ולאחר לידה הפילאטיס מטפל ומקל בתופעות כמו: עומס על המפרקים, כאבי גב, בריחת שתן, ועוד.

קראו גם על יוגה https://www.r-c.co.il/שירותים/שעורי-סטודיו/58-יוגה

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם