כיצד תבחרו חברה אמינה לחיסכון פנסיוני?

בעשור האחרון, נוספו מספר חוקים חדשים בנוגע להפרשות אל קרן הפנסיה. בכך למשל: עצמאי צריך (בהתאם להכנסות) להעביר כספים לפנסיה, בין אם הוא רוצה לעשות זאת , לבין אם לא. שכיר יפריש אחוזים מסוימים מהכנסותיו אל קרן הפנסיה, בעוד שהמעסיק יצטרך להשתתף בהפרשה זאת, באחוזים ועל פי גובה המשכורת.

'פנסיה' היא קרן אליה מפרישים סכום כסף מההכנסה החודשית, בעת שכל אדם או בעל מקצוע, אשר עובדים, או מחזיקים עסק עצמאי – צריכים להפריש כסף לקרן. כספי הפנסיה אשר מועברים אל חברות ביטוח חוקיות, אמורים לשמש גמלה קבועה אותה יקבל המבוטח לאחר שיצא לגמלאות. הכספים שמועברים אל הקרן, צוברים ריבית בעוד שבכך הסכום שמתקבל; יעלה ביחס לריבית שמציעה החברה הפנסיונית וישמש מקור הכנסה אפקטיבי.

לפי המלצתו של אבנר הייזלר – כדאי לבצע השוואה בין חברות הביטוח, כדי לקבל את תוכנית הפנסיה הרווחית ביותר. אבל כיצד בוחרים חברה אמינה לחסכון פנסיוני? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

אמינות

חשוב לבחור חברה גדולה ואמינה שהסיכוי כי היא תקרוס או תפשוט רגל; נמוך. לצעירנו, לא חסרים סיפורי האימה על כספי פנסיה של אזרחים שנעלמו עם קריסה של מוסד פיננסי כזה או אחר. אבנר הייזלר מומחה לביטוח, ממליץ לבחור באחת מהחברות המובילות והגדולות בארץ בתחום הביטוח הפנסיוני.

בחירה

בעבר, היה המעסיק שמפריש את הכספים של העובדים לקרן הפנסיה, זה שבוחר את חברת הביטוח איתה הוא רוצה לעבוד. כיום, כל עובד יכול לבחור חברת ביטוח לפי רצונו האישי, תוך בחירת סוכן פנסיוני שירותי וזמין.

ריביות ודמי ניהול

בחירת קרן הפנסיה, מתבצעת בדרך כלל באמצעות מתן דגש לאחוז הריבית שתוצמד להפרשות שלכם, ובהתאם לדמי הניהול שגובה החברה, מציין אבנר הייזלר. בצעו השוואה של תנאים בין חברות שונות, ובררו אודות גובה דמי ניהול והסכום שיופרש אליכם בחזרה, לאחר שתצאו לגמלאות.

הגדלת הפרשות לקרן הפנסיה

וודאו כי אתם בוחרים חברה פיננסית שתאפשר לכם להגדיל או להקטין את ההפרשות, בקלות. כיום, כל אדם צריך להפריש 7 אחוזים משכרו אל הקרן. עם זאת, מי שמוצא עצמו בתקופה כלכלית טובה; יוכל לבצע הגדלה באופן מהיר, ללא בירוקרטיה סבוכה.

שימוש באמצעים דיגיטאליים

בחרו חברת ביטוח שמאפשרת מידע אודות הקרן הפנסיה. באמצעות אמצעים דיגיטאליים שמקנים אינפורמציה אודות הצטברויות של כספים, עלויות ותשואות: אפשר לדעת בכל זמן מה מצבן של קרנות הפנסיה, ולבחור בחברת ביטוח מעולה לאבטחת העתיד שלכם.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם