באילו מקרים נצטרך בודק שכר?

השירות של בודק שכר חן בת שבת הוא שירות נחוץ עבור בתי עסק אשר רוצים להוכיח ניהול תקין של תשלומי השכר לעובדים. האמת היא שלא מדובר רק ברצון שבא מצדם של בעלי העסקים או נוצני השכר בבתי העסק או המשרדים השונים. מדובר למעשה בחוק אשר חוקק על ידי שרד העבודה אשר הוא בא להגן על זכויות העובדים ועל מתן שכר הולם בלי כל עיגלי םינות. החוק שומר גם כן על הפרשות הפנסיה הנדרשות ועל הקפדה על ההפרשה שתיעשה בזמן.

מתי צריך את השירות של בודק השכר?

האמת היא שקורה לא פעם אשר בתי עסק לא באמת מעסיקים בודק שכר ולא ממש מכירים את הצורך בכך. ך אם קורה ואחד העובדים מתלונן על הפרת זכויות, או אז יקבל בעל העסק התראה מטעם חברה ממשלתית כמו ביטוח לאומי או משרד העבודה כאשר היא תדרוש להבין מה נעשה עם שכרו של העובד.

על פי רוב יקבל מנהל העסק אורכה של זמן כאשר באותו זמן הוא יוכל להכין את הפרוטוקול של בודק השכר שיבוא ויבדוק את ההתנהלות של בית העסק ואת השכר אותו מקבלים העובדים.

בדיקה מדגמית של בודק שכר

למעשה כדאי לכל בית עסק לבצע מידי פעם בדיקה חוקית של בודק שכר שיבדוק את תלושי המשכורת של העובדים והוא יוודא כי העובדים אכן מקבלים את השכר המגיע להם. אך אם מדובר בבית עסק גדול, אפשר לבצע בדיקה מדגמית של כעשרה אחוזים של העובדים, אחת לשנה בערך. כך בית העסק יהיה ערוך ומוכן לכל תלונה ואם אכן יהיו כאלה שיתלוננו על הפרת שכר, אפשר יהיה להוכיח באופן מידי על ידי הצגת הדוחות של בודק השכר. 

קראו גם על חוק שעות עבודה ומנוחה

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת פוליש בבאר שבע

חברת פוליש בבאר שבע

מתי מגיע הרגע שבו מבינים שצריך פוליש לרצפה ואיך בוחרים חברת פוליש בבאר שבע, מה חשוב לדעת ועל מה אסור להתפשר. הרצפה ראתה ימים טובים

קרא עוד »