משכנתא למסורבים

משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שניקח בחיינו ככל הנראה אך לעתים רבות גם אנשים שבדרך כלל המצב הכלכלי שלהם בסדר עשויים להיקלע לסיטואציה בה הבנק מסרב להעניק להם משכנתא. משכנתא יכולה להיות לטובת רכישת נכס למגורים או נכס להשקעה ויכול להינתן על ידי הבנק או על ידי חברות ביטוח, חברות אשראי וקרנות שונות המספקות שירותי הלוואה מסוג זה. משכנתא למסורבים בבנק הינה משכנתא המוצעת לאנשים שהבנק מסרב להעניק להם משכנתא.

מדוע הבנק מסרב להעניק לנו משכנתא?

הסיבה העיקרית שבגינה הבנק עשוי לסרב לתת לנו משכנתא היא בשל דירוג אשראי נמוך (BDI שלילי). יש סיבות רבות לדירוג האשראי שלנו ואיך הוא נספר ולעתים חזרה של כמה שיקים בזמן קצר עשויה להוריד את דירוג האשראי שלנו ולפגוע בסיכוי שלנו לקבל משכנתא מהבנק. מהצד השני ייתכן מאוד ונקלענו אפילו לסיטואציה גרועה יותר כמו הגבלה בחשבון הבנק או סדרה של פעולות לא טובות שביצעו ועברנו מה שגרם לירידה משמעותית בדירוג האשראי ולסירוב הבנק להעניק את המשכנתא. מה עושים במקרה כזה? פונים לחברה חוץ בנקאית לקבלת משכנתא מסוג זה.

הליך לקבלת משכנתא למסורבים:

משכנתא למסורבים על ידי גוף חיצוני (כמו המרכז להבראה פיננסית) יכול להיות פתרון נהדר אך מדובר בפתרון זמני, הלוואה לכל דבר ועניין, שהמטרה שלה היא בעיקר להוות מעין תקופת קישור בדרך להבראה פיננסית, שיפור דירוג האשראי שלכם וחזרה למערכת הבנקאית. כלומר שהמשכנתא שאתם מקבלים נועדה על מנת לספק לכם מענה מהיר לסיטואציה שלכם, בתנאי שתוך שנים ספורות תבצעו את הפעולות הנדרשות, תקבלו את הייעוץ המקצועי הנדרש ותהיו בתהליך הבראה פיננסי שגם יטיב עם המצב הכלכלי שלכם וגם ישדרג את דירוג האשראי שלכם. לאחר מכן תוכלו לקבל משכנתא מהבנק ולסגור את המשכנתא החיצונית.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם