זכאות למשכנתא – מי זכאי ומי לא זכאי ומה איתכם?

לטובת מי שאינו בקיא, בואו נבין תחילה מה זה זכאות למשכנתא? במילה אחת, זכאות זו ניתנת על ידי המדינה לכל מי שנמצא זכאי למשכנתא זו. כלומר, המדינה קבעה קריטריונים ברורים שאם אתם עומדים בהם, תוכלו לקבל הלוואה בתנאים אטרקטיביים ממש, הלוואה זו נקראת הלוואת זכאות.

נשמע טוב נכון, אם כן וודאי תשאלו, למה כמעט אף אחד כבר לא לוקח הלוואת זכאות בעשור האחרון? אז זהו, שזה אמנם נשמע טוב, אך קיימים פה שני מכשולים גדולים:

  1. במצב שלנו היום, אף אזרח אינו זכאי לקבל את ההלוואה, מיד תבינו למה.
  2. גם אלו הזכאים, מגלים שהתנאים המצוינים המובטחים אינם כל כך אטרקטיביים ועדיף לקחת משכנתא רגילה מהבנק מאשר להסתמך על טובותיה של המדינה.

זכאות למשכנתא

אז מי זכאי לקבל זכאות למשכנתא? בואו נתחיל. בעבר כמעט כל מי שהיה לוקח משכנתא, היה משתמש בזכאות זו, לוקח את ההלוואה מהמדינה ונוטל הלוואה משלימה מהבנק. אך ימים אלו, עברו מזמן, בשנות הקיצוצים התנאים לקבלת זכאות למשכנתא התקשחו ומאז כמעט לא קיימת אפשרות לקבל את הזכאות.

מי בכל זאת זכאי?

  1. כל אדם שלא הייתה לו דירה מעולם, כלומר אם היה לכם בעבר דירה שעלתה לכם 50,000 שקלים בפריפריה, אתם כבר לא זכאים.
  2. רווקים שגילם הוא מעל 30 זכאים, אם אתם בני 29, לא תקבלו את הזכאות.

כמו כן, הזכאות ניתנת רק לאנשים שיש להם לפחות 1000 נקודות. מה זה אומר? בואו נסביר. בכדי לקבל את הזכאות צריך להיות לכם 1000 נקודות שאתם מקבלים על נתונים מסוימים. אין כמעט אזרח שיכול לקבל כמות זו של נקודות. למידע נוסף קבוצת מסלולים

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם