כמה דברים שחשוב לדעת על הסדרי ראייה

אחד המונחים הכי חשובים בהליכי גירושין בין בני זוג שהם גם הורים, הוא הסדרי ראייה. מדובר במונח שמתייחס לקשר שבין ההורים לילדים אחרי שהם נפרדים. כידוע במצב כזה, הילדים עוברים לגור עם אחד ההורים, ונקבע מה יהיה הסדר הראייה לגביהם, כלומר, אך מתי, כמה וכיצד הצד השני יכול לראות את הילדים.

בישראל יש משמעות גדולה לכל הרעיון של הסדרי ראייה, הסיבה נובעת מהעובדה שהחוק מגדיר בצורה ברורה איפה אמורים להתגורר הילדים ועל כן כיצד הצד השני אמור לפגוע אותם, מתי, היכן ולכמה זמן.

בישראל , ברמת העיקרון הילדים עוברים אחרי הגירושים למסלול משמורת משותפת מלאה של האם, אלא יש סיבה מיוחדת שלא להעביר אותם למשמרות שלה (קושי לה לגדל אותם או מסיבות אחרות). מאחר וזה המצב, צריך להחליט כיצד ומתאים האב יכול לראות את הילדים.

בגירושים טובים, כלומר, גירושים בהם שני בני הזוג מחליטים להסכמות ביניהם, אז באופן שניהם מחליטים בעצמם מתי וכיצד, כשברור המקרים זה יכול להיות שבוע שבוע, זה יכול להיות שהאב יזכה לראות את הילדים מתי שהוא רוצה ועוד. חשוב להבהיר, בכל מקרה שני הצדדים צריכים להגיש מסמך חתום על ידם לבית משפט, גם אם הם הגיעו להסכמות ביניהם. למסמך יהיה תוקף משפטי, והשופט צריך לאשר אותו. הסיבה שנדרש מסמך כזה, הוא גם בשביל שיהיה ניתן לקיים אותו במידה והם מסתכסכים, וגם מאחר והשופט צריך לוודא שאכן זה תואם את האינטרס של הילדים.

המצב מסתבך אם אין בין ההורים יחסים טובים ואז פונים לבית המשפט או לגורם אחר בשביל שיכריע בעניין.  במצב כזה, ייקבע בצורה ברורה מתי האב יכול לראות את הילדים, לכמה זמן, מה מותר ומה אסור לו לעשות, הכל צריך להיות כתוב ומנוסח בצורה ברורה. זה כולל גם איפה הם יעשו את כל החוגים (בדרך כלל זה יהיה שנה אצל האם, שנה אצל האב), טיולים לחו"ל ועוד.

> קראו גם על ייפוי כח מתמשך ומתי צריך אותו

אם יש סיבות מיוחדות שאמורות למנוע מהאב לראות את הילדים, אז בית המשפט יתייחס לזה בהתאם.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »