דברים חשובים שצריך לדעת על רישום פלילי מופחת

כל מה שנוגע לרישום פלילי מופחת התחיל בימיו הראשונים של צבא הגנה לישראל, כאשר היה צריך להבדיל בין מה שהוגדר בצבא בתור מעשה שלא ייעשה, מעשה שיש עימו עילה להעמדה לדין צבאי אבל לא אזרחי ובין מה שהוגדר בתור מה שדורש העמדה לדין אזרחי לכל דבר ועניין. 

לאורך השנים שונה החוק ונכנסו תחת התחום האפור הזה מקרים שונים שמאפשרים לבית הדין לקבוע רישום פלילי מופחת צבאי שיאפשר לאותו חייל המשתחרר משירותו להתקבל כאזרח מין השורה לכל דבר ועניין.

מה התנאים שמאפשרים רישום פלילי מופחת?

קיימים כמה תנאים שמאפשרים רישום פלילי מופחת:

  1. כאשר מדובר על עבירה ראשונה של החייל
  2. מדובר על עבירה שהעונש עליה הוא לא גדול, כלומר, לא מדובר על כמה שנות מאסר אלא על תקופה קצרה יחסית ועל עונש מינורי על פי הדין הפלילי.

לבית הדין הצבאי ניתנת הזכות להפעיל שיקול דעת ולהחליט מה בדיוק יהיה העונש שייגזר על אותו החייל. רישום פלילי מופחת הוא בהחלט מה שאפשר לדרוש אותו בשורה ארוכה של מקרים, כמובן, על ידי איש המקצוע המתאים לביצוע המשימה.

איש מקצוע יעזור לכם לעבור את המשוכה בשלום

ללא כל ספק אנחנו יכולים להעיד על כך שעבודה של איש מקצוע היא מה שיכול לאפשר לכם לעבור את המשוכה בשלום ובצורה הכי טובה שיש.

עורך דין לענייני צבא, מי שבקיא בדין הצבאי כמו גם האזרחי הוא כמובן איש המקצוע הטוב ביותר במקרה הזה שכן הוא מכיר את המערכת לפני ולפנים והוא באמת זה שיכול לעזור לכם למצוא את עצמכם בתוך מה שהרבה פעמים עלול להיות אתגר לא פשוט בדרך למימוש הזכויות שלכם בפני החוק.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם