החשיבות של ביטוח קבלנים

לא צריך לגור במרכז הארץ כדי לדעת שהמדינה מתחדשת כל הזמן וכי בניינים חדשים קמים להם במהירות לצד בניינים ישנים שהופכים מהפך וחידוש יסודות. מאחורי כל הקמת בניין ומאחורי כל חידוש בניין עומד קבלן שאחראי על כל הגורמים שמסייעים לבניינים לקום. תכנון, פועלים, חומרים, מועדים ועוד. כל זה באחריותו של הקבלן.

 

לא פעם ולא פעמיים נתקלים בקשיים במהלך תוכנית הבנייה ועל כן חשוב מאוד שלתוכנית תהיה ביטוח קבלנים. הנה למה:

 

הגנה מקיפה

כל קבלן יודע כמה אחריות מוטלת על כתפיו מרגע קבלת העבודה. קבלן, שתפקידו לדעת הכל על הכל ובכל רגע נתון לא יכול להיות עם העיניים תמיד על הפרויקט ולכן תחתיו יש סמכויות שעושות זאת בשבילו. תחתיהם ישנם האחראיים על הפועלים וכמובן, הפועלים עצמם.

אך לא רק על האנשים הנוגעים לפרויקט הקבלנים אחראיים אלא גם לפרויקט עצמו, לשטח, לחומרים ועוד. ביטוח קבלנים הוא חיוני עוברם בכדי לכסות אותם בעבור כל דבר שקורה תחת פיקוחם, בשמם האישי. כאשר תאונה קורית תחת אחריות הקבלן, נפתחת חקירה אשר גם לו חלק באשמה וביטוח קבלנים יכול לסייע רבות בכדי לשנות את הכף.

 

יכולת הגשה

רבים מהמכרזים וממחפשי הקבלנים שלא מוכנים לקבל הצעות קבלן ללא ביטוח קבלנים זאת מפני שגם שמו של מבקש הפרויקט מוגן בביטוח זה. חשוב להבין שכאשר קורית תאונת ביצוע בשטח הבנייה, ישנה אשמה ישירה, שהיא בפועל על אחראי הפועל שנפצע אך עולה ומאשימה את כל הדרגים זאת מפני שאם לא היה פרויקט, לא הייתה תאונה.

 

לסיכום,

ביטוח קבלנים הינו ביטוח חשוב לכל קבלן באשר הוא, לא משנה גודל הפרויקט או סוגו. אם אתם רוצים להיות בטוחים שהכל מתנהל כשורה גם כשהכל לא מתנהל כשורה, עשו ביטוח קבלנים.

 

לרכישת ביטוח קבלנים לחצו כאן: https://www.simon-ins.co.il/.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »