מה זה סייבר ואיך מתחילים לעבוד בזה

תחום הסייבר נוגע לכולנו. הוא חולש על מחשבים בבתים פרטיים ובבתי עסק, על רשתות ממשלתיות וצבאיות… וכן, הוא יכול לשבש את חיינו במידה רבה. כיום כל מה שאנו עושים מושתתת על טכנולוגיות מתמקדות וחבלות מכוונות, פריצות לרשת, וירוסים, תוכנות זדוניות, סוסים טרויאנים ועוד –  כולם קשורים לסייבר ואבטחת מידע. אנשים מומחים באבטחה נגד התקפות עוינות הם אנשי סייבר שמרוויחים לא מעט בעבודה בארגונים גדולים וחברות. 

אבל מה עושה מומחה סייבר? 

מומחה סייבר תפקדו לצפות ולהגן מפני מתקפות סייבר. המומחה יודע להגן על מערכות מפני התקפות כמו פריצות לרשת, וירוסים, תוכנות זדוניות, סוסים טרויאנים וכולי והוא ידע למגן כל מערכת, תוכנה, אפליקציה, רשת ושאר אלמנטים באינטרנט מפני חבלה ותקיפה. כיום כל ארגון גדול זקוק לאנשים כאלה מומחים בתחום הסייבר שיצפו מתקפות ויספקו הגנה טובה ונכונה מול התקפות כאלה עבור חומרות, תוכנות ומערכות של הארגונים השונים.  בכול מקרה לימודי סייבר בתחומים כמו אבטחת מידע ולימוד שפות תכנות יספקו לכם את הניסיון הדרוש עבור עבודה בסייבר ללא תואר אקדמי. 

מה כולל תחום זה?

סייבר כולל מספר תחומים כמו אבטחת יישומים, אבטחת ענן, אבטחת רשת ואבטחת תחומים ומרחבים. כדי להכנס לתחום כדאי להיות מומחים באחת מהקטגוריות. עובדי סייבר מקבלים משוכרות טובות וגבוהות בעיקר כשיש להם ניסיון, לכן כדאי לנסות לשלוח קורות חיים לחברות הייטק מובילות גם ללא תואר ראשון. 

בדרך כלל תוכלו להתקבל לתפקידים במשרות של מומחי סייבר מתחילים (ראו על מה מדובר באתר Tech Monster) ולאחר מכן תוכלו להתקדם. בכול מקרה כדאי תמיד לנסות לבדוק את התחום ולהיכנס לעבוד במשרה מעולה בחברת הייטק גדולה. 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גולן בכור סוחר רכב

גולן בכור סוחר רכב

בכור גולן סוחר רכב מהווה את הפתרון המושלם ביותר, עבור כל מי שמעוניין למכור את הרכב שלו, אך אין לו את הזמן, הסבלנות או הרצון

קרא עוד »