איך תבדקו את הדגם דיו שמתאים למדפסת שלכם

כל מדפסת שאנחנו רוכשים ישנן הוראות ברורות כיצד להפעיל אותה וכיצד להשתמש בה. בין היתר, בספר ההוראות של המדפסת מצויין בצורה ברורה עם איזה דגם דיו אנחנו אמורים להשתמש. מצוין באופן מפורש מה הסוג, על מנת שלא יווצר מצב שאנחנו נרכוש דיו או טונר לא מתאים, אשר במקרה הטוב עלול למנוע מהמדפסת להדפיס, במקרה הרע, עלול לגרום לה נזק.

צריך להבין שימוש בדגם דיו ספציפי הוא דבר מאוד חשוב וחיוני, בין היתר מאחר והמדפסת יכולה לספק שירות אטרקטיבי ונכון רק באמצעות אותו דגם. זו גם הסיבה שיש להימנע מכל שימוש בדיו מזויף, דיו לא מקורי או כל סוג דיו אחר. במדפסות חדישות ברגע שמכניסים אליהן מחסנית דיו לא מתאימה ובפרט מזויפת, אז ניתנת להן הוראה לא לקבל אותה ומופיעה הודעת שגיאה, בין אם זה על גבי המדפסת ובין אם זה על גבי מסך המחשב.

כיצד אנחנו יכולים לדעת מה סוג הדיו שאנחנו אמורים להשתמש בו, כמו לדוגמה דיו למדפסת samsung? יש כמה אופציות. האופציה העיקרית היא, זה מצוין בספר ההוראות של המדפסת או על גבי המדפסת עצמה. רשום בצורה ברורה ומדויקת איזו מחסנית יש לשים ובמה צריך להשתמש.

אופציה אחרת, היא לקבל הוראות מהמקום בו אנחנו רוכשים את המדפסת, שם אנשי המכירות ידעו לספק לנו את המידע לגבי סוגי הדיו שאנחנו אמורים להשתמש בהם. מן הסתם, הם ינסו למכור לנו מחסנית דיו שיכולה להתאים לנו.

קיימת כמובן גם אופציה לקבל את המידע הנדרש לנו, דרך אתרי אינטרנט ובפרט דרך האתר של החברה ממנה רכשנו את המדפסת. שם נוכל לקבל הוראות ודוגמאות ברורות למחסניות הדיו שיכולות להתאים לנו.

לפני סיום חשוב להבהיר, מוטב להחליף את מחסנית הדיו אך ורק במחסנית מקורית למרות שזה יכול להיות יקר יותר. אנחנו יכולים לצמצם עלויות אם אנחנו יכולים למצוא מחסניות ממוחזרות למשל. בצורה כזו, נשתמש במחסנית שמתאימה למדפסת שלנו אך היא תהיה זולה יותר מאחר והיא לא תהיה חדשה, עם זאת היא תעבוד בצורה טובה.

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם