שיטות הטיפול הקיימות להפחתת סימני אוטיזם

לא מעט ילדים מאובחנים כיום על הרצף האוטיסטי. בעוד שבעבר אבחון אוטיזם היה דבר נדיר באופן יחסי, על פי הנתונים השונים כיום 1 מכל 68 ילדים מאובחן על הרצף האוטיסטי. אוטיזם הוא ליקוי נוירולוגי התפתחותי בעל מרכיב גנטי וסביבתי. ילד הסובל מאוטיזם יגלה הפרעות בתחום התקשורת החברתית ותסמינים נוספים היכולים להעיד על לקות זאת. חשוב מאוד לאבחן את הילד על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר כמו טלי אנגור מיד כאשר עולה חשד כלשהו כי ישנם בעיות התפתחותיות כלשהן בתחום התקשורת וזאת בכדי להעניק לו את הטיפול המקצועי והטוב ביותר, שיצליח לקדם אותו ולאפשר לו לחיות את חייו בצורה נוחה וטובה ביותר.

> קראו על טיפול מומלץ https://tali-angor.com/treatment

מתי יש צורך לפנות עם הילד לאבחון אוטיזם?

לא מעט ילדים מגלים בעיות שונות בהתפתחות שלהם, אולם, לא כל ילד בעל התפתחות לא תקינה הוא ילד אשר סובל מאוטיזם. ניתן למצוא כיום מגוון הפרעות וחשוב לבצע אבחנה מבדלת במקרה של אוטיזם בכדי להבין מי מהילדים סובל מאוטיזם ומי מלקות אחרת שיכולה להראות כמו אוטיזם. ילד הסובל מאוטיזם יכול להראות סימנים ללקות כבר בגיל מוקדם מאוד: הילד לא ליצור קשר עין, לא יגלה עניין בבני גילו או במשחק עם בני גילו בגיל הרלוונטי לכך, יעדיף להתבודד, יביע עניין בתחומים מאוד מצומצמים וספציפיים, יסבול לא פעם מהעדר ויסות חושי, יבצע תנועות שונות באופן חזרתי ועוד. בגיל צעיר יותר הילד לא יגיב לשמו, לא יביע את עצמו באופן מילולי או בלתי מילולי ועוד.

כיצד מטפלים באוטיזם?

חשוב מאוד לדעת אם אתם שואלים איך מטפלים באוטיזם דעו שלאוטיזם אין תרופה. ילד אשר סובל מאוטיזם יגדל להיות מבוגר שסובל מהפרעה זו. ניתן להעניק טיפול בהתאם לדרגת החומרה של התופעות מהן סובל הילד במסגרת אבחנתו ובהתאם ליכולת שלו לתקשר ולחיות בסביבה. בין הטיפולים שניתן למצוא כיום לאוטיזם ניתן למצוא: טיפולים רגשיים, טיפולים באמצעות חיות, טיפולים קוגניטיביים התנהגותיים, ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור, למידה של כל מה שקורה בתחום החברתי וכל זאת על מנת לאפשר לילד לחיות את חייו בצורה טובה יותר.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם