אימון מנהלים – כך תכשיר את דור העתיד של המנהלים בחברה שלך

המאמר באדיבות https://machon-adler.co.il

כל אחד רוצה לעבוד בחברה טובה. כל אחד רוצה לעבוד במקום בו הוא מאמין, מקום אליו הוא מרגיש שייך, מקום שנותן לו סיפוק כמו גם הווי חברתי. מחקרים רבים כבר הוכיחו כי תרבות אירגונית, הרבה פעמים יותר מדרגת שכר, משפיעה על עובדים ומכריעה האם העובד יישאר בחברה או שמא יעזוב. התפקיד של אימון מנהלים הוא לאפשר למנהלים שלכם לראות את העובדים שלכם, לנהל את המטרות שלהם ולגלות יצירתיות במידה מוגברת. אימון מנהלים הוא כלי שמאפשר לעובדים שלך, למנהלים שלך לנהל יותר טוב, מה שיביא, מטבע הדברים להצלחתו של העסק כולו. 

מה כולל האימון 

אימון מנהלים כולל היכרות של כל מנהל עם עצמו, עם האיכויות שלו כמו גם עם הדברים שהוא פחות טוב בהם. לאחר מכן, המטרה היא לאפשר למנהלים 'להוציא את הראש מעל המים' ולהכיר מטריות שונות ופרדיגמות בתורת הניהול. מכאן המטרה היא לאפשר לכל מנהל ללמוד איך להכיר את העובדים שלו בצורה טובה יותר, עמוקה יותר, מתוך ניסיון להקנות להם כלים שיאפשרו להם לסחוף אחריהם את העובדים ולהניע אותם לא מתול פחד, כי אם מתוך תחושת שייכות של כל עובד בחברה. 

לאחר מכן נתמקד ביצירתיות. מה מפריע לה ומה מאפשר לנו להגביר אותה. נדבר על ניהול זמן נכון שמתחשב בהיותינו בני אדם מתוך ראיה הוליסטית ומכירה במגבלות כמו גם באיכויות המדהימות שיש לכל אחד מאיתנו, בני האדם. 

אנחנו כאן בשבילכם 

אנחנו מאמינים כי תרבות אירגונית נכונה ומקצועית הרואה את העובד יכולה לשנות במידה רבה את האופן בו העסק שלכם פועל. אנחנו מאמינים שיש לכם ולעובדים שלכם את היכולת לשנות בעזרת הדרכה מתאימה. 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם