חיפוש עובדים

שוק העבודה משתנה משנה לשנה ולעתים גם במהלך השנה. משרות מסוימות מתפנות בתחום מסוים, מגמות משתנות, סיום לימודים של אנשים בתחום אחר גורמים למאבק של מעסיקים על בוגרים (במיוחד בתחומים בהם יש מחסור בעובדים) ועוד. חיפוש עובדים הוא הליך לא פשוט ולכן מעסיקים רבים פונים לחברות השמה לחיפוש עובדים מתאימים על פי דרישות החברה. החברה משלמת לחברת ההשמה כדי למצוא, לראיין ולסנן את האנשים הלא מתאימים ולהעביר לחברה רק את האנשים המתאימים ביותר מבחינה מקצועית, אנושית וחברתית. 

מהם הפרמטרים שעליהם מסתכלים המעסיקים בסבירות גבוהה?

  • כישורים מקצועיים – כמובן שהבסיס לכל נבחן הוא הידע המקצועי בתחום. עוד לפני שנדבר על הניסיון חשוב לדבר על ההכשרה המקצועית בתחום. בתחומים שונים הניסיון המקצועי הוא קריטי בעוד שבתחומים אחרים הוא כלל אינו חשוב למעסיקים.
  • אופי ויחסי אנוש – מהריאיון האישי ניתן לקבל חוות דעת ראשונית לגבי אופיו של המועמד כמו גם מקורות החיים שניתן ללמוד על תכונות אופי שהוא מציין שבולטים אצלו.
  • ניסיון – ניסיון בעבודה בתחום, מעסיקים קודמים, המלצות וכו'.
  • ניידות/זמינות – לא תמיד המעסיקים יסתכלו על זה אך יש מעסיקים המעדיפים עובדים הנמצאים באזורים בהם עוברת הסעת העובדים למשל.
  • יתרונות – הכוונה היא לסעיפים שונים שיכולים להקנות למועמדים יתרון על פני אחרים כמו ידע בשפה שונה, הכשרות מקצועיות נוספות, עבודה עם כלים נוספים ועוד.

כיצד חברת השמה יכולה לעזור לכם – בין אם אתם מחפשים עבודה או מעסיקים?

למצוא עובדים זה כאב ראש, במיוחד כאשר מדובר במפעל או חברה גדולה שבהם יש תחלופה רבה של עובדים וזקוקים לעובדים חדשים לעתים קרובות. עבודה עם חברת השמה תחסוך למעסיקים את ההתעסקות עם מציאת העובדים, ביצוע ראיונות אישיים, סינון אנשים שלא מתאימים, סינון טלפון ובזבוזי זמן מיותרים שבעל העסק ממש לא רוצה על הראש.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם