הבדלים בין מטבח כפרי לייט למטבח כפרי קלאסי

מתלבטים בנוגע לבחירת סגנון העיצוב של המטבח הביתי מתוך היצע סגנונות העיצוב הקיימים כיום? הצורך המרכזי העומד על הפרק הוא לרוב בחירה של קונספט עיצובי שיתאים לאווירה שיש בבית. אחד מהסגנונות האהובים ביותר לעיצוב מטבח ביתי הוא הסגנון הכפרי, המעצים את תחושת החמימות שיש בין כתלי הבית. כיוון שמדובר בסגנון עיצוב מבוקש, ניתן למצוא מגוון עיצובים בקו זה הנותנים כבוד למטבח הכפרי הקלאסי ביניהם ניתן למצוא גם את המטבח הכפרי המודרני, שקיבל את הכינוי מטבח כפרי לייט.

למרות שקיים דמיון רב בין שני סגנונות עיצוב אלו, קיימים מספר הבדלים מהותיים ביניהם המעניקים להם יתרונות שונים, אך גם מייחדים ומעצימים כל אחד בפני עצמו – ועל כך נרחיב במאמר זה.

 

מאפיינים של המטבח הכפרי

האפיון המרכזי של מטבח כפרי הוא עיצוב טבעי המעניק דגש על אותנטיות, ממש כפי שהמטבחים הנוסטלגיים של הסבתות היו נראים. משום כך, ניתן לומר כי מטבח כפרי הינו מטבח פרקטי המעצים את חווית הבישול במטבח, וכדי להדגיש זאת נכללים במהלך עיצובו שילוב של חומרי גלם מן הטבע כמו עץ, זכוכית, אבן, מתכות ועוד.

 

מהו מטבח כפרי לייט?

אם אתם חולמים על מטבח במראה חמים ונוסטלגי אך שיהיה מעוצב בסגנון מודרני עדכני, מטבח כפרי לייט הוא בדיוק המטבח עבורכם. מדובר על סגנון עיצוב השומר על נראות אותנטית ופרקטית של המטבח, אך הקו העיצובי שם דגש יותר על מינימליזם. במטבחים בסגנון זה ניתן לזהות בקלות את המאפיינים הכפריים הייחודיים כמו פרזול מרשים, משטחי עץ טבעי, יחידות אחסון ומדפים פתוחים ונגישים ושילוב של חומרי גלם טבעיים המקנים תחושה כפרית ופסטורלית בחלל.

 

אז מהם ההבדלים בין שני הסגנונות?

כאמור, מטבח כפרי קלאסי ומטבח כפרי לייט הינם סגנונות עיצוב הזהים לחלוטין מבחינת נראות ואיכות, אך השוני ביניהם קיים בפרטים הקטנים יותר. לדוגמה, מטבח כפרי קלאסי יעוצב במשטחי עץ שאינם מעובדים וצבועים להדגשת תחושת החמימות, ואילו מטבח כפרי לייט יאופיין עם משטחי עץ טבעי במרקם חלק ובגוונים בהירים ועדינים יותר.

התאמת עיצוב ותכנון של מטבח כפרי תתבצע לרוב בחללים גדולים ומרווחים שיאפשרו "להגזים" עם פריטי הנגרות הרבים, לכן המטבח הכפרי לייט מהווה את החלופה המושלמת להתאמת מטבח כפרי בחללים קטנים יותר, תוך ניצול אפקטיבי של המרחב הקיים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם