סיווג קבלנים – איך זה עובד?

קבלנים אשר מחזיקים ברישיון קבלן גם מסווגים לפי קבוצת סיווגים של תקנות רישום הקבלנים. התקנות כוללות גם סיווג קבלנים שרשומים בפנקס הקבלנים. 

יש סיווגים מ1 עד 5 כאשר סוג 5 הוא הסוג הגבוה ביותר שקיים. משמעות הסיווג גם קובעת את ההיקף הכספי של הפרויקטים שבהם יכול לעסוק הקבלן. כך לדוגמא מי שמחזיק בסיווג ג1 יכול לעסוק בפרויקטים שהיקפם עד כ4.3 מיליון שקל. והמשמעות היא שהקבלן לא יכול לבצע פרויקטים שגבוהים מהיקף זה. לאורך השנים הקבלן יכול להתקדם בסיווג שלו כתלות בניסיון שצבר. 

מהו הסיווג המינימאלי

סיווג קבלנים המינימאלי ביותר שקיים לעבודות בתחום הבנייה הוא סיווג  ג1 והוא מתאים כאמור לעבודות קבלניו בתחום הבנייה. יש להציג חמש שנות ניסיון בפרויקטי בנייה כאשר אדריכלים ומהנדסים וטכנאים כמו גם מנהלי עבודה יכולים להציג פחות שנות ניסיון. 

יש כמה קבוצות של סיווג קבלנים והם נחלקות לשלוש קבוצות:

קבוצה אחת  – כוללת עבודות שיפוצים, פיתוח של חצרות, תקשורת בתוך מבנים, רימזור צמתים ועוד.

קבוצה שנייה – כוללת עבודות שלד, חיפוי, איטום ועבודות בטון.

קבוצה שלישית – כוללת בניה של בריכות שחייה, עבודות בנייה טרומיות, גשרים ועוד.

נציין כי קיימם מעל ל30 ענפים שונים של בנייה. 

ליווי וייעוץ מקצועיים 

על מנת לדעת באיזה ניסיון עליכם לעמוד כדי לקבל את הסיווג והרישיון הספציפי בו אתם מעוניינים, וכן גם במקרים של העלאת סיווג לקבלנים שצברו ניסיון וידע, תוכלו לפנות לעו"ד מומחה להוצאת רישיון קבלן שילווה אתכם בכל התהליך כולל הייעוץ בתחילת הדרך, הגשת הבקשה עצמה, והתנהלות אל מול הוועדה המאשרת להשלמת חוסרים, מענה על השאלות, מסירת תצהיר משפטי ועוד. העו"ד גם יוכל לערער על ההחלטה במידה ויהיה צורך כזה והוא יתרום לכם מהניסיון שלו.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »