בדיקת רישום דירה בטאבו – המדריך המלא

אנשים רבים שלא מבינים מספיק, לא תמיד מבצעים בצורה נכונה את הרשמת הנכס שלהם בטאבו. גם אלפי בעלי דירות אינם מודעים כלל לעובדה שהנכס אינו רשום כראוי בטאבו, זאת למרות שהרכישה התבצעה בצורה חוקית מבלי לדלג על שלבים ועם חתימה על חוזה תקין וחוקי. אם תרצו לבצע בדיקת רישום דירה בטאבו הנה המדריך המלא.

מה זה טאבו?

טאבו הינו הגוף הממשלתי הרשמי לרישום והסדר הקרקעות בישראל, העיסוק של אגף זה הוא בכל מה שקשור לרישום וניהול הזכויות על קרקעות במדינה. כל עסקה שמתבצעת עם קרקע במדינה צריכה להירשם בטאבו בכדי להעניק לה תוקף חוקי, כמו עסקאות מכר, חכריה, ירושות, משכנתאות, הערות אזהרה, זיקות הנאה, פעולות תכנון, צווים של בתי משפט, זכות קדימה וכדומה.

כאמור, על מנת שלבעלותכם על הנכס שלכם יהיה תוקף חוקי, יש לרשום את הנכס בטאבו בצורה חוקית ומדויקת. אנחנו שומעים כל יום על סיפורים על מוכרים שהונו את לקוחותיהם ומכרו דירות לאנשים רבים, תוך ניצול חוסר הידע החוקי של אזרחים רבים. כך הם מוכרים את אותה הדירה לאנשים רבים ואתם נשארים עם חור ענק בכיס.

איך בודקים דירה בטאבו?

אז איך עושים את זה? אם מדובר בדירה חדשה מקבלן, הרישום יתחיל להתבצע בתחילת תהליך המכירה. הקבלן ירשום הערת אזהרה על הנכס על שמכם, בסיום התהליך, לפני החתימה הסופית, חשוב לבדוק האם תהליך הרישום הסתיים ויש לכם בעלות מלאה על הדירה.

כאשר מדובר על דירה יד שניה, תצטרכו לבדוק את הטאבו יותר מפעם אחת. ראשית, יש לבדוק את הבעלות של המוכר, לאחר מכן תצטרכו לבדוק האם הבעלות עברה על שמכם בצורה מושלמת. למידע נוסף שמעון האן עורכי דין

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם