ד"ר קובי שגיא במתן הסברים על כיצד מדברים עם הילד על הרטבת לילה

נושא ההרטבה הלילית הוא נושא כואב, מעצבן ומאד לא נעים כאשר מדובר על ילדים בני 5 ומעלה אשר גמולים כבר לפחות שנתיים בשעות היום משתף ד"ר קובי שגיא

שיחות עם הילדים על נושא ההרטבה הלילית 

פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים משוחחים עם הילדים כדי לגבש חשיבה אם יש בעיה כלשהי אשר קשורה לדברים אשר קורים בבית, בגן או בבית הספר ותוצאת הלוואי שלה היא ההרטבה הלילית.

אם לאחר שיחה מקצועית, ההתרשמות היא שאין כל בעיה פסיכולוגית, מחליטים לעזור לילד בדרכים אחרות.

שיחות של ההורים עם הילד 

כדי להצליח במשימה, הילד זקוק להרבה מאד תמיכה, אהבה, עידוד והגברת המוטיבציה מוסיף ד"ר קובי שגיא. צריך לזכור שהעובדה שהילד הגדול משתין בלילה במיטה מסבה לו המון עוגמת נפש וחוסר נעימות והוא רוצה לסיים סאגה זו, מהר ככל האפשר. 

לכן חיזוקים לאורך הדרך יעזרו לו מאד לעומת כעסים או האשמות אשר נשמעים לעיתים מההורים אשר מטיחים בילדיהם האשמות שונות, לאור תסכולם העצום עקב מצב זה. בעיקר עקב עומס הכביסות והריחות של הצחנה בבית אשר קורים לעיתים תכופות ומקשים מאד על ההורים.  

אם ההורים יעניקו לילד תמיכה נפשית, יאמרו לו שהם סומכים עליו וברור להם שתוך פרק זמן קצר הבעיה תהיה מאחוריהם, קיים סיכוי  גבוה שאכן הדברים ישתפרו.

תרגולים כדי להתאפק כאשר שלפוחית השתן מלאה

המשימה היא ללמד את הילדים להפעיל את השרירים הטבעתיים בלילה בדיוק כפי שהם עושים זאת ביום מציין ד"ר קובי שגיא. לכן יש צורך בביצוע תרגולים תכופים כדי שגם בלילה מתוך שינה עמוקה תהיה לילד היכולת לעצור את השתן, או ללכת לשירותים כדי להטיל את מימיו  ולמנוע את ההרטבה הלילית.

במאמץ משותף ובתרגול נכון רוב הילדים יקלטו את ההתנהלות הנדרשת והם יישמו אותה גם בלילה. 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

החזר מס לעצמאיים

החזר מס לעצמאיים

האם גם לעצמאיים מגיע החזרי מס? זה נכון שלבעלי עסקים בישראל אין יותר מידי זכויות סוציאליות – למרות תשלומי המס הגבוהים שהם משלמים – ובכול

קרא עוד »
איך לבחור פסיכולוג

איך לבחור פסיכולוג?

פסיכולוג הוא לא איש מקצוע סטנדרטי כמו רופא למשל. הוא אמנם לומד לימודי פסיכולוגיה שבלוניים וקבועים כמו שכל חבריו הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים והוא גם נבחן

קרא עוד »