יועץ נגישות

יועץ נגישות

אם בעבר הנגשה של עסקים או מבנים הייתה דבר רצוי אך לא מחויב המציאות כיום אנו יודעים שהנגשה הינה חלק משמעותי ובלתי נפרד מכל בניה של מבנה חדש. הנגשה מאפשרת את התנאי הבסיסי לחיים במדינת ישראל והוא שוויון זכויות מלא בין האזרחים. בעלי מוגבלויות, בדומה לכל אזרח אחר במדינת ישראל זכאים לזכות הבסיסית להתנייד ללא כל קושי.

> קראו על תפקידו של יועץ בטיחות לבריכה

יועץ נגישות לעסקים

כיום אמנם כל עסק חדש שנבנה מחויב מראש להיעזר ביועץ נגישות על מנת לבנות את העסק בצורה נכונה שתאפשר גם לבעלי מוגבלויות להנות ממנו אך בעבר זה לא היה כך. זוהי הסיבה שעסקים רבים בוחרים היום לערוך שינויים במבנה הישן שלהם על מנת להנגיש אותו לכלל האוכלוסייה. אין ספק כי מדובר בהחלטה חכמה ונכונה מכיוון שבראש ובראשונה היא מאפשרת לבעל העסק להגדיל את טווח הלקוחות הפוטנציאליים שלו אך ישנן מספר סיבות נוספות להנגיש את העסק.

עסקים רבים בוחרים להנגיש את המקום על מנת לשפר את תדמיתם. כיום עסקים לא מונגשים נתפסים כעסקים בעלי תדמית איכותית וטובה פחות כיוון שהם "מנדים" חלק גדול מהאוכלוסייה. הנגשת המקום מעידה על עסק בעל ערכים גבוהים ומוסריות אשר בוחר בשוויון זכויות ורואה את האחר. כמובן שבנוסף לכל היתרונות המשמעותיים הללו כיום עסק שאינו מונגש הינו עסק אשר פועל שלא כחוק. על מנת לשמור על אזרחות טובה ולנהוג לפי החוק המקובל בישראל בעלי עסקים רבים בוחרים להנגיש את עסקם.

כיצד תנגישו את העסק?

הנגשת העסק יכולה להיות תהליך פשוט וקל בעזרתו של יועץ נגישות מוסמך אשר אמון על נושא זה. ביכולתו של יועץ הנגישות לבחון את המקום ולהפוך אותו לנגיש על ידי שימוש ברמפות, הרחבת הכניסה, יצירת חניה מסודרת וכן הנגשת השירותים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה ההגדרה למהירות מופזרת?
כולנו יודעים שאין לנהוג במהירות מופרזת, אין לנהוג במהירות מעל למותר, חשוב לעצור בדרך להתרעננות. אז מה...
קרא עוד »
מרץ 30, 2022
היתרונות של כורסאות טלוויזיה מבד
כורסאות טלוויזיה מבד פופולריות מאוד, מכמה סיבות. ראשית, המחיר שלהן נמוך משמעותית מכורסאות הטלוויזיה...
קרא עוד »
פבר 28, 2021
החזר מס בגין פדיון תגמולים מקופת גמל
לא מעט אנשים חוסכים את כספם בקופות גמל לקראת גיל הפנסיה. אך חשוב לדעת כי משיכת הכספים טרם הזמן המיועד...
קרא עוד »
אפר 27, 2020