4 דברים שלא ידעתם על מצברים

מצבר הוא לא המרכיב הכי יקר באוטו. זה לא הגאדג'ט המרשים והוא בדרך כלל חבוי לו מתחת למכסה המנוע. אבל בלי המצברים התקינים והטובים, אפילו הרכב החדיש ביותר ימצא את עצמו עומד במקום. בלעדיו הרכב לא יניע, לא משנה כמה תנסו לסובב את המפתח בסוויץ'.

אז לכבוד חשיבותם הרבה, אנו מתכבדים לגלות לכם 4 דברים שלא ידעתם על מצברים!

מה קורה אם נתקין מצבר שלא מתאים לרכב?

לכל סוג של רכב יש מצבר שיתאים בשבילו. אם נתקין מצבר בלתי מתאים, המצבר יסיים את חייו יותר מהר, מוקדם מדי. לא פחות חשוב, מצברים לא מתאימים עלולים להתקשות להתניע את הרכב. זה לא רק הגודל של המצבר או האמפר הנדרש להטענה בשוטף.

מצבר מתאים צריך להיות בעל היכולת לספק את עוצמת ההתנעה הנדרש.

כשהמצבר צמא, השקו אותו!

אם אתם מתקשים להתניע, יתכן שחסרים במצבר מים. כשיש חוסר, מלאו את המצבר במים מזוקקים בלבד.

מתי להחליף מצבר?

מצברים לרכב הם בעצם סוג די גדול של סוללה. מצבר ממוצע מחזיק כ-3 שנים ולפעמים קצת יותר. לאחר מכן, מומלץ להחליף כדי לא להיתקע.

למה לא כדאי להחליף מצברים לבד?

להחליף מצבר ישן במצבר חדש זה לא עניין של מה בכך. נתחיל בזה שהתקנה לא מתאימה עלולה לגרום לתקלת חשמל חמורה ברכב, אבל זה לא מסתיים פה. ברכבים מודרניים מערכות מאוד רגישות זקוקות לאספקת חשמל רציפה, גם כשהרכב לא מותנע. כלומר, כאשר מחליפים את המצבר צריך לדאוג לאספקת מתח חלופית לצורך גיבוי המערכות. אם אתם לא בטוחים שאתם יודעים איך לבצע את זה, תנו לאיש מקצוע להתקין לכם מצבר ותימנעו מתקלות יקרות. ראו לדוגמה שירותי מכירה והחלפת מצברים בנס ציונה!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם