לקראת רכישת דירה חדשה? מספר דברים שכדאי לדעת

רכישת דירה חדשה היא עסקה גדולה במיוחד. מדובר בעסקה הכי גדולה שאנחנו עושים במהלך החיים שלנו. אנחנו משעבדים לצורך כך את הנכס שאנחנו קונים ומתחילים לשלם משכנתא שנוגסת בכל חודש סכום הגון מהמשכורת החודשית שלנו. מדובר בתשלומים אותם נצטרך לשלם משך שנים ארוכות. מסיבה זו חשוב כל כך לבדוק ולוודא כי הקנייה של הנכס היא קנייה בטוחה והנכס אכן יצדיק את המחיר ואת ההשקעה.

הדירה נראית בטוחה לגמרי, מה הבעיה בכל זאת?

אז כשאנחנו באים לרכוש נכס חדש ישירות מהקבלן, אנחנו עשויים לחשוב כי מדובר בנכס בטוח לחלוטין. הקבלן נראה אמין, הנכס נראה מושקע, חדש ומרשים ובעצם מה יכול להיות לא טוב ולא אמין בנכס? אז כאן חשוב לדעת שיכולים להיות הרבה דברים שיעיבו על בטיחות הנכס ועל האמינות שלו. אנחנו בעיניים הרגילות לא יכולים להבחין בכל אותם נתונים בעיתיים. אך במקרים רבים, רק לאחר שכבר קנינו את הנכס ושיעבדנו אותו לבנק למשכנתאות, או אז מתחילים להתגלות הליקויים השונים… בשלב הזה כבר אין לנו הרבה מה לעשות והתלונות שלנו לא תמיד יזכו לאוזן קשבת. אז כדי שלא נגיע למצב כזה, מומלץ מאוד שלא לוותר על סיוע מקצועי של עורך דין מקרקעין מומלץ או נוטריון שיבדוק עבורנו את הנכס, את תקינותו ואת אמינותו, הוא גם יבדוק עבורנו את העסקה על כל פרטיה ויוודא עבורנו כי מדובר בעסקה בטוחה לגמרי.

מה יבדוק איש המקצוע עבורנו?

איש המקצוע יברר האם הנכס הינו אמין לחלוטין. כלומר אם אין בו ליקויי בנייה, אם הרישיונות שלו חוקיים לגמרי, אם אין על הנכס שעבודים קודמים, אם אין צו הריסה על הנכס וכדומה.

אלו נתונים שהעין הרגילה ממש לא יכולה לבדוק או לאבחן. מדובר בנתונים הדורשים הבנה וידע מקצועי ורק מי שאכן מכיר את כל החוקים ואת כל מה שקשור לדיני מקרקעין, הוא זה שידע לבדוק את הדבר.

אז, אם השקעתם ברכישה של נכס יקר, השקיעו עוד מעט עבור ייעוץ מקצועי ותיהנו מראש שקט וביטחון מלא.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »