אז והיום, איך השתנו לנו החיים מאז המצאת המזגן

ישראל היא מדינה חמה ובאזורים מסוימים שבה אפילו מאוד לחה עם אחוזי לחות שמורגשים היטב בהזעה. בימים של הקיץ החום מגיע לרמות בלתי נסבלות ממש, ובימים של החורף הטמפרטורות אינן כה נמוכות בהשוואה למדינות אחרות ברחבי העולם, למרות שבאזורים גבוהים הטמפרטורות נמוכות דיים.

כל אלה מביאים את המזגן להיות המרכיב המרכזי בכל בית ודירה, כאשר את ההבדל הזה רואים בעיקר בזמן בו לנים במדינה אחרת שם אין בכל מלון ובכל חנות מזגן. זה אחד מן האלמנטים היותר ברורים שיהיה מותקן, אפילו בגנים ובבתי ספר בכל עיר ברחבי הארץ.

עידן של מאווררים

אולי הדור של היום נולד אל היות המזגן דבר ברור מאליו, אבל נכון להיום ההורים שלהם זוכרים בבירור עד כמה היה להם חם. היה חם לאחר שיעור ספורט כאשר חוזרים לכיתה בה שיא ההתקדמות היה מאוורר בכל קיר, והיה חם כאשר הולכים לישון בלילה מכיוון שמזגן היה לכל היותר בסלון, ובחדרי השינה היה רק מאורר שהיה עושה רוח נעימה.

עד כמה שמאוורר יכול  להיות דבר נחמד, ואף כלי שעשוע עבור ילדים שמדברים אליו, מאוורר לא עומד בנטל החום שרק הולך וגדל כעבור עשרות של שנים קדימה. כל זה השתנה מרגע הגיע המזגן לסלון, ועד להקטנה שלו למזגן לכל חדר ומזגן דירתי יותר חכם.

ישנים יותר טוב בלילה

לא עוד לילות עם זיעה. לא עוד צהריים בהם מחפשים אחר פינה מוצלת וקרטיב שיצנן את החום הרב. נכון להיום יש מזגנים בכל מקום, כאשר המזגן גם נראה יותר טוב מבחינת העיצוב וגם מספק משב אוויר קריר בצורה יותר חסכונית מכל מה שהיה בעבר.

ניתן להדליק מזגן לילה שלם מבלי שדבר זה יעיק על חשבון החשמל, כי מזגן טוב מקרר גם בטמפרטורה גבוהה ובהפעלה על עוצמה נמוכה. הוא גם פחות רועש, כך שלא מיד בכלל יודעים שהוא פועל למעט התחושה הנעימה. עם מחירים יותר נוחים לתשלום כמו אצל קרייזמן מוצרי חשמל, זה בכלל לא מקום לספק לגבי התקנה של מזגן בכל רחבי הדירה והמשרד, אלא רק עניין של בחירה בדגם שייתן את האפקטיביות הכי טובה.

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »